ПІДГОТОВКА КОНКУРЕНТОЗДАТНИХ ФАХІВЦІВ : ПОГЛЯД НАУКОВЦІВ ТА ПРАКТИКІВ

6 квітня 2017 р. у Криворізькому професійному гірничо-технологічному ліцею (м. Кривий Ріг Дніпропетровської області) відбулась науково-практична конференція «Теоретико-методичні основи підготовки конкурентоздатних фахівців у контексті сучасного ринку праці»

Відкриваючи роботу конференції директор ліцею, Заслужений працівник освіти Вячеслав Сиротюк зачитав вітання, що надійшли на адресу конференції  від директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації О. Полторацького; керівника ПАТ «Кривбасзалізрудком», Заслуженого працівника промисловості Ф. Караманиця; заступника голови Криворізької міської ради В. Бєрліна.

У пленарному засіданні взяли участь: Нелля Ничкало, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України; Олег Макаров, директор з персоналу ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», Заслужений працівник промисловості; Лариса Сергеєва, доктор педагогічних наук, професор, ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, науковий керівник експериментального педагогічного майданчика КПГТЛ; Віктор Василиненко, директор Навчально-методичного центру ПТО у Дніпропетровській області, Заслужений працівник освіти; Тетяна Стойчик, заступник директора з навчально-виробничої роботи Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею, кандидат педагогічних наук; Анатолій Сторожук, Герой Соціалістичної праці, керівник секції Героїв Соціалістичної праці Криворізької міської організації; Володимир Коритнік, Голова Покровської районної у місті ради; Дмитро Степанюк, представник Ради Асоціації «Комсомолець Кривбасу», народний депутат України ІІ скликання, заслужений працівник промисловості України.

У роботі конференції взяли участь більше 140 учасників з вищих та професійних навчальних закладів 15 областей України та м. Києва, серед яких: головний спеціаліст управління освіти та науки виконкому Криворізької міської Т. Семенюк; начальник відділу активної підтримки безробітних Криворізького міського центру зайнятості О. Боголепова; науково-педагогічні працівники ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України; ДВНЗ «Криворізький національний університет», Криворізького державного педагогічного університету;  Харківського національного автомобільно-дорожнього університету; Хмельницького національного університету, Київського професійно-педагогічного коледжу імені антона Макаренка; Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій; Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка; Львівського державного коледжу харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій та інших професійних навчальних закладів.

Учасники конференції під час засідань 4 секцій обговорили проблемні питання інтеграційних процесів у професійній освіті; ролі сучасних освітніх технологій у розвитку та управлінні освітою; теорії та методики професійної підготовки конкурентоздатних фахівців; освітніх просторів як середовища формування та розвитку конкурентоздатного фахівця; мали можливість відвідати відкритий урок з теми: «Прохідницький цикл – запорука виконання змінного завдання прохідника» за професією «Прохідник»; ознайомитися із виставкою технічної творчості, майстер-класами; побували у музеї та відвідати  сучасні кабінетами «Охорони праці», «Правил технічної експлуатації та інструкцій», «Технології та комплексної механізації гірничих робіт»; бібліотекою.

Прийнятою резолюцією конференції відзначено значний досвід педагогічного колективу Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею (директор - В. Сиротюк) та результатів дослідно-експериментальної роботи експериментального педагогічного майданчика ліцею (науковий керівник - професор Л. Сергеєва, науковий консультант - академік Н. Ничкало) щодо створення якісного освітнього середовища для професійної підготовки конкурентоздатних фахівців, багатовекторну співпрацю з роботодавцями, системну, компетентнісну, інтегративну спільну працю педагогічного колективу щодо пошуку нового змісту, форм і методів професійного навчання, забезпечення спільної відповідальності за результати праці.

Незабутні враження отримали учасникам конференції при ознайомленні з процесом видобутку залізної руди під час екскурсії «Промисловий Кривбас».

Роботу конференції висвітлювали телеканалах ТРК «Рудана» та «Первый Криворожский».