ПРЕСТИЖНА ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА — КОНКУРЕНТОЗДАТНИЙ ВИПУСКНИК

15 березня 2018 р.за програмою ІХ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2018» відбувся круглий стіл  «Сучасні погляди на підготовку конкурентоздатних фахівців у закладах професійної освіти», що підсумував етап педагогічного експерименту всеукраїнського рівня (науковий керівник експериментального педагогічного майданчика доктор педагогічних наук, професор Університету менеджменту освіти НАПН України Л.М. Сергеєва, науковий консультант — академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Н.Г. Ничкало).

Учасників круглого столу привітав В.Г. Сиротюк, директор Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею, заслужений працівник освіти України. Із інформацією про результати експериментальної роботи виступила Т.І. Стойчик, заступник директора з навчально-виробничої роботи Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею, кандидат педагогічних наук.

В обговоренні взяли участь: І.В. Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України, кандидат наук з державного управління, М.С. Кучинський, директор департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України, Н.В. Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, О.В. Грішаєва, заступник директораНавчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, В.Л. Гайдуков, начальник управління адміністративного забезпечення товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТІНВЕСТ ХОЛДІНГ», Л.І. Шевчук, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, кандидат педагогічних наук інші учасники заходу.

Дискусія торкалась питань упровадження інноваційних підходів до популяризації робітничих професій; оновлення змісту професійної освіти та організація процесу підготовки; забезпечення балансу між якістю підготовки робочої сили та вимогами роботодавців; інновації у забезпеченні конкурентоздатності випускників закладів професійної освіти.

Учасниками круглого столу були слухачі курсів підвищення кваліфікації категорії начальники, заступники начальників відділів (управлінь) освіти районних, міських держадміністрацій (тьютори-куратори кандидат педагогічних наук, доцент Н.А. Зінчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Д.О. Рибальченко), учасники виставки, профтехосвітяни України.