ПРОЕКТ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ «ТОЛОКА ПОЗАШКІЛЬНИКІВ»: ЛІТНЯ ТОЛОКА

На кафедрі філософії і освіти дорослих ЦІПО другий рік поспіль успішно зреалізовується проект професійного розвитку «Толока позашкільників» (автор – Ольга Просіна, к.п.н., доцент).

19 - 21 червня 2019 пройшов семінар-тренінг «Креативний менеджмент в епоху змін» у рамках проекту професійного розвитку «Толока позашкільників». Організаторами заходу були кафедра філософії і освіти дорослих ЦІПО УМО НАПН України та  ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Організаційну та інформаційну підтримку  надали партнери Літньої толоки, зокрема колективи УДЦ «Молода гвардія», КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», ВГО «Консорціум закладів післядипломної освіти». Потужну роль в організації Літньої толоки отримали від волонтерів ГО «Центр освітніх ініціатив «Толока».

Учасниками Літньої толоки стали представники з 18 областей України: Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Тернопільска, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська та місто Київ.

Понад шістьдесят вмотивованих учасників активно, творчо, енергійно долучилися до навчання.  Звісно, найбільше учасників було з м. Одеси та області - 26 учасників та 39 учасників з 17 інших регіонів України.

У перший день заходу пройшло  активне обговорення теми: «Управління закладом позашкільної освіти в умовах змін» за методом «Акваріум» (модератор - Ольга Просіна, к.п.н., доцента кафедри філософії і освіти дорослих ЦІППО УМО НАПН України). Актуальним і конструктивним був виступ Лариси Дейдиш, завідувача сектору змісту позашкільної освіти та гурткової роботи відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» за темою «Конкурси професійної майстерності як форма самореалізації керівника гуртка закладу позашкільної освіти»; Ганна Байкєніч, к.п.н., завідувач сектору методичної роботи Українського інституту національної пам'яті презентувала освітні проекти Українського інституту національної пам'яті.

Розпочали другий день Літньої толоки креативно і енергійно майстер-класом з вивчення середньовічних танців від Різник Олени Віталіївни, директора Бережанського районного центру позашкільної освіти, керівника театру-студії «Взори».

А далі працювали у двох групах:

• Тренінг «Креативний менеджмент в умовах змін», тренер - Ольга Просіна, к.п.н.,  доцент кафедри філософії і освіти дорослих ЦІППО УМО НАПН України;
  • Кінолекторій. Презентація проекту «Відеоісторія», Ганна Байкєніч,  к.п.н., завідувач сектору методичної роботи Українського інституту національної пам'яті.

Третій день відкрив  виступ Лариси Дейдиш, завідувача сектору змісту позашкільної освіти та гурткової роботи відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти  «Експертна оцiнка рукописiв з позашкiльноi освiти», та  міні-тренінгу від Ольги Просіної «Медіаграмотність як ключова компетентність управлінця» А Були проведені  сучасні, творчі, корисні, інноваційні майстер-класи:

• Презентація досвіду роботу закладу, Людмила Слиш, директор Нововодолазького будинку дитячої та юнацької творчості Нововодолазької селищної ради Харківської області;
  • «Яворівська забавка», Олександра Келембет, Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, керівник гуртка;
  • «Дослідження музейного простору (навколишнього середовища)», Олександра Гурин, Навчально-методичний центр освіти м. Львова, методист;
  • «Використання методики розвитку життєвих навичок на заняттях», Світлана Дікарева, заступник директора з виховної роботи Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 49

Приємними, емоційними та пізнавальними  для учасників Літньої толоки були екскурсії  цікавими місцями Одеси, яку провів Дмитро Жданов зі своїми вихованцями, та морська екскурсія на катері.

Особливу подяку хотілося б висловити Лебединському Едуарду Броніславовичу, генеральному директору  ДП УДЦ «Молода гвардія», Задорожній Любов Кирилівні, ректору ОАНО,  Безденю Василю Максимовичу, заступнику директора  з виховної роботи  ДП УДЦ «Молода гвардія»;  Дзиговському Андрію Васильовичу, методисту ДП УДЦ «Молода гвардія»,  Шеремет Світлані Іванівні, завідувачу науково-методичної лабораторії проблем виховання ОАНО.