ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА БЕЗ КОРДОНІВ

14 грудня 2016 р. Київське вище професійне училище швейного і перукарського мистецтва (директор Наталія Горбатюк) - базовий професійно-технічний навчальний заклад сектору професійної освіти кафедри державної служби і менеджменту освіти ЦІППО Університету - відвідав голова Ради неформальної освіти дорослих Литовської республіки, директор Кедайняйського Центру професійної підготовки пан Дангирас Касинскас (Dangiras Kačinskas).

Модератор зустрічі - доктор педагогічних наук, професор лариса Сергеєва ознайомила гостя з системою професійної освіти і навчання в Україні, викликами та здобутками вітчизняних педагогічних колективів.

Литовській гість мав можливість ознайомитися із навчально-виробничим процесом, поспілкуватися із викладачами, майстрами виробничого навчання та учнями. Особлива увага була зосереджена на практиці виробничого навчання молоді з особливими потребами та створення інклюзивних умов у професійному навчальному закладі, співпраці навчального закладу із Державною службою зайнятості по перенавчанню осіб із числа безробітного населення.

Пан Дангирас Касинскас поділився із київськими колегами щодо демографічних проблем у Литві та висловив пропозицію щодо партнерства в галузі професійного навчання: обміну досвіду та професійно-виробничого стажування педагогів і учнів; висловив бажання відвідати Університет менеджменту освіти. Йшлося й про інші спільні міжнародні освітні проекти. Сторони домовилися про подальший діалог.