ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА В МІСТІ ОДЕСІ

З 31 травня по 1 червня 2021 року завідувачка кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України Сіданіч Ірина Леонідівна провела профорієнтаційну роботу в закладах освіти міста Одеси.

Особливо приємно було відвідати приватну школу – заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, де керівниками є випускники кафедри, магістри Дмитро і Євгенія Нікіточкіни, де працює понад 100 вчителів, серед яких є здобувачі вищої освіти нашого університету, а такою бажаючі навчатися з 2021 року за освітньо-професійними програмами «Управління навчальним закладом», «Педагогіка вищої школи», «Християнська педагогіка».

Програма перебування у місті Одеса передбачала і участь Сіданіч Ірина Леонідівна в круглому столі «Цінності як імунітет душі», що відбувався на базі Одеської обласної ради. Одеські науковці, депутати облради, представники церковних та громадських організацій обговорили подальші організаційні кроки щодо єднання в справах розвитку духовно-морального виховання в освітніх закладах Одещини. Виховання через інтеграцію духовних цінностей в зміст освіти має бути спільною метою освітніх закладів, що покликані формувати в молодого покоління цілісний християнський здоровий світогляд, альтернативні ідеї, духовно-моральні засади та готовність до змін.

У роботі круглого столу також взяли участь: Унгурян Веніамін Акімович – депутат Одеської обласної ради, Голова депутатської групи «За духовність, моральність і здоров’я Одещини»; Денісенко Олександр Олександрович, депутат Одеської обласної ради; Лончак Олександр Анатолійович, директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації; Буйневич Олена Валеріївна, директор Департаменту освіти та науки Одеської міської ради; Богуш Алла Михайлівна, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, заслужений діяч науки та техніки України, лауреат Державної премії у галузі освіти, завідувач кафедри теорії і методики дошкільної освіти Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського; Подгаєць Олег Феліксович – магістр освітніх, педагогічних наук, член експертної групи комісії з етики/морально-духовного виховання при МОН України, викладач предметів духовно-морального спрямування; Сучок Віра Євгенівна, завідувач закладу дошкільної освіти № 4 «Казка» м. Южне Одеської області, «Відмінник освіти України»; Гузик Ольга Сергіївна, експерт комісії з етики/морально-духовного виховання при МОН України, педагог-психолог, викладач предметів духовно-морального спрямування школи М.П. Гузика м. Южне, Одеської області; Бербека Василь Володимирович, директор БФ «Живи, Україно!», член Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України, магістр освітніх, педагогічних наук, викладач предметів духовно-морального спрямування; Новікова Дар’я Петрівна, директор Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія».

Під час свого виступу Ірина Леонідівна представила результати навчання за ОПП «Християнська педагогіка» з 2015-2021 рр. і запросила всіх присутніх продовжити отримувати педагогічну освіту в магістратурі і аспірантурі ДЗВО «Університету менеджменту освіти» НАПН України.