ПРОВЕДЕННЯ ВЕБІНАРУ ДЛЯ МЕТОДИСТІВ ППО «ПРОФЕСІЙНА ТРАНСФОРМАЦІЯ МЕТОДИСТІВ В УМОВАХ РЕФОРМ НУШ»

18 квітня 2024 року у Центральному інституті післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбувся вебінар для методистів післядипломної педагогічної освіти на тему: «Професійна трансформація методистів в умовах реформ НУШ».

Організатори: кафедра філософії і освіти дорослих ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти».

Співорганізатори: Міністерство освіти і науки України; Інститут педагогіки НАПН України; ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Мета вебінару: ознайомлення методистів з актуальними питаннями методичної роботи в умовах реформ НУШ, а також надання практичних рекомендацій та інструментів для ефективної роботи в умовах сучасних викликів.

Ключові доповіді: «Місія миру і професійного розвитку педагогів у діяльності методиста в умовах НУШ» (директор ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор – Тамара Сорочан); «Трансформація ролі методиста післядипломної освіти в умовах освітніх реформ» (завідувач кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидат педагогічних наук, доцент –  Ольга Просіна); «Новації у роботі учителів в Новій українській школі» (заступник директора Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук –  Тетяна Засєкіна); «Нова українська школа: базове предметне навчання. Кроки до подолання освітніх втрат» (головний спеціаліст відділу взаємодії з місцевими органами влади головного управління загальної середньої освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, доктор філософії, доцент кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України – Оксана Віролайнен); «Нова українська школа: другий «предметний» цикл базової середньої освіти (навчально-методичне забезпечення, на прикладі мистецьких дисциплін)» (начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти в Новій українській школі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, кандидат педагогічних наук, старший дослідник –  Олена Гайдамака); «Підготовка вчителів до впровадження ДСБСО в мовно-літературній освітній галузі» (проєктна менеджерка команди підтримки відновлення та реформ МОН України, кандидат педагогічних наук, співавторка державних стандартів освіти, модельних програм та підручників інтегрованого мовно-літературного курсу –  Юлія Романенко).

У вебінарі взяло участь понад 200 осіб з різних регіонів України.

Урочисто відкрив захід ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України – Микола Кириченко, який зазначив, що метою вебінару є ознайомлення методистів з актуальними питаннями методичної роботи в умовах реформ НУШ, а також надання практичних рекомендацій та інструментів для ефективної роботи в умовах сучасних викликів. Подякував всім, хто знайшов можливість взяти участь у науковому заході, незважаючи на такий непростий для країни час, та побажав учасникам творчої наснаги, плідної роботи, а також активного обміну думками та досвідом, і, безумовно, впровадження результатів наукових досліджень в професійну діяльність.

Вебінар для методистів ППО на тему: «Професійна трансформація методистів в умовах реформ НУШ» надав учасникам цінні практичні рекомендації та інструменти для ефективної роботи в умовах реформ НУШ.

Презентаційні матеріали спікерів вебінару будуть розміщені на сайті подій кафедри ФОД: https://sites.google.com/view/fod-2022/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%96%D1%96

Науково-педагогічні працівники кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО щиро вдячні співорганізаторам та учасникам за співпрацю, позитивні відгуки та обмін інноваційним досвідом!