ТЕМАТИЧНІ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ «ІНСТИТУЦІЙНИЙ АУДИТ ТА РОЗБУДОВА ВНУТРІШНЬОЇ СИСТЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ В ЗАКЛАДАХ ЗСО» УСПІШНО СТАРТУВАЛИ

Перший етап навчання на курсах підвищення кваліфікації в ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти»за тематичною освітньо-професійною програмою «Інституційний аудит та розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах ЗСО» (на базі ліцею № 4 імені Лесі Українки Дрогобицької міської ради Львівської області) з 8 по 12 квітня 2024 р. пройшли 2 групи слухачів – керівники та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти м. Дрогобич Львівської області та Хрестівської сільської ради Херсонської області. Організаційно-методичний супровід навчання освітян здійснюється кафедрою менеджменту освіти та права ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» (завідувач кафедри Олена Кравченко, доктор педагогічних наук, професор; куратор-тьютор групи – професор кафедри Надія Любченко, кандидат педагогічних наук, доцент). Кафедру пов’язує багаторічна плідна професійна співпраця із відповідальними керівниками управлінь/відділів освіти та центрів професійного розвитку педагогічних працівників, що забезпечує скоординовану взаємодію з організації слухачів на курсах ПК. Зокрема висловлюємо подяку Олені Кулик, завідувачці відділу освіти, культури, молоді і спорту Хрестівської сільської ради Херсонської області, кандидату педагогічних наук, та Галині Марчук, директорці Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради Львівської області.

Команда науково-педагогічних працівників ЦІПО на чолі з директором Тамарою Сорочан, доктором педагогічних наук, професором, провела заняття із слухачами за актуальними темами та різними формамивідповідно до затверджених ОПП, навчального плану та РНП. Перший етап курсів відзначений змістовним і активним спілкуванням груп із професорами кафедр ЦІПО – Зоєю Рябовою, доктором педагогічних наук, професором; Любов’ю Карташовою, доктором педагогічних наук, професором;Оленою Горовою, доктором психологічних наук, професором; Надією Любченко, кандидатом педагогічних наук, доцентом; В’ячеславом Супруном, кандидатом економічних наук, доцентом; Аллою Москальовою, кандидатом психологічних наук, доцентом; доцентами кафедр – Ларисою Оліфірою, кандидатом педагогічних наук, доцентом; Світланою Антощук, кандидатом педагогічних наук, доцентом, завідувачкою кафедри ВОСІКТ; Оленою Ковригою, кандидатом наук з державного управління, доцентом; старшими викладачами кафедр – Тамарою Пікож та Мирославом Андросом, кандидатом педагогічних наук, доцентом.

Особливою подією на курсах підвищення кваліфікації можна відзначити навчальне заняття, яке 12 квітня 2024 року Юрій Вергун, директор департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України провів за темою «Формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти та проведення самооцінювання: філософія успіху закладів освіти». На цю онлайн-зустріч кафедра менеджменту освіти та права запросила партнерів з ЦПРПП, управлінь освіти, закладів ЗСО і слухачів інших груп цього року та минулих років, бо курси ПК є складовою системи кластерної взаємодії кафедри із замовниками наших послуг. До заняття приєдналися 58 освітян, які висловили зацікавленість з питань щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості загальної середньо освіти, переваг, етапів, методики та переспектив упровадження самооцінювання шкіл з використанням ІАС «EvaluEd». Співпраця з Державною службою якості освіти України сприяє результативності реформування загальної середньої освіти, розбудові системи забезпечення якості освіти в країні завдяки проведенню спільної науково-методичної роботи на різних рівнях з різними відповідальними за цей процес інституціями.

Успіхів та творчої наснаги нашим слухачам курсів підвищення кваліфікації на другому дистанційному етапі та у процесі підготовки випускних робіт!

Разом працюємо задля перемоги!