У БІНПО ВІДБУЛАСЬ ОНЛАЙН-СТУДІЯ «СУЧАСНІ ВЕКТОРИ РОЗВИТКУ ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ЗП(ПТ)О: БЕЗПЕКА, ЦИФРОВІЗАЦІЯ, ІНКЛЮЗІЯ»

27 квітня 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбулася онлайн-студія «Сучасні вектори розвитку освітнього середовища закладу професійної (професійно-технічної) освіти: безпека, цифровізація, інклюзія» у рамках Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – 2024».

Організатор заходу – кафедра технологій навчання, охорони праці та дизайну.

Захід зібрав понад 180 учасників, зокрема педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, керівників та методистів навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти, представників закладів фахової передвищої та вищої освіти, здобувачів вищої освіти, випускників БІНПО, роботодавців, із18 областей України.

Мета заходу: розвиток працеохоронної, цифрової та інклюзивної компетентностей в умовах цифрової трансформації освітнього середовища.

Під час заходу було обговорено низку актуальних питань розвитку сучасного ЗП(ПТ)О, а саме: диджиталізація в охороні праці; практичні кейси цифрового інтерактивного навчання; безпечне та інклюзивне освітнє середовище ЗП(ПТ)О.

Модераторка заходу – Галина Коссова-Сіліна, завідувачка кафедри технологій навчання, охорони праці та дизайну, кандидатка педагогічних наук, доцентка.

Захід розпочався хвилиною мовчання за загиблими Героями, які поклали свої життя у боях за незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

Спікерами заходу виступили науково-педагогічні працівники кафедри технологій навчання, охорони праці та дизайну.

Під час заходу презентовано 4 майстер-класи.

Андрій Геревенко, старший викладач кафедри презентував майстер-клас «Диджиталізація в охороні праці: мобільні додатки та інтерактивні платформи». Продемонстрував дорожню карту впровадження мобільних додатків, інтерактивних інструкцій; розкрив сучасні аспекти диджиталізації навчально-методичного забезпечення у сфері охорони праці.

Світлана Швидка, кандидатка фізико-математичних наук, доцентка, під час майстер-класу «Практичні кейси цифрового інтерактивного навчання» акцентувала увагу на необхідності врахування стилів навчання цільової аудиторії в умовах цифрового інтерактивного навчання; розкрила деякі ідеї кейсів, які можуть стати в нагоді при плануванні стратегій цифрового навчання щодо створення візуально приголомшливих та інтерактивних занять, які зацікавлять здобувачів освіти та умотивують їх до пізнавальної діяльності.

Дарина Головко, старша викладачка кафедри, під час майстер-класу «Цифрове інтерактивне середовище» поділилася можливостями та досвідом використання технологій штучного інтелекту для інтерактивного навчання та підвищення ефективності освітнього процесу ЗП(ПТ)О.

Галина Коссова-Сіліна, завідувачка кафедри, кандидатка педагогічних наук, під час майстер-класу «Безпечне та інклюзивне освітнє середовище ЗП(ПТ)О»зосередила увагу на особливостях та умовах створення безпечного та інклюзивного середовища в ЗП(ПТ)О, означила бар’єри та перешкоди щодо повноцінної інклюзії осіб з інвалідністю.

Запис онлайн-студії можна переглянути на офіційному ютуб-каналі БІНПО за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=1528aAg95Lo

Дякуємо всім учасникам заходу за активну комунікацію та співпрацю та проявлену зацікавленість до заходу!