У БІНПО ВІДБУЛАСЯ МЕТОДИЧНА СТУДІЯ  «РОЗВИТОК ФАХОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПЕДАГОГА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ДЛЯ ПОВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ»

У БІНПО ВІДБУЛАСЯ МЕТОДИЧНА СТУДІЯ «РОЗВИТОК ФАХОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПЕДАГОГА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ДЛЯ ПОВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ»

27 квітня 2024 року відбулася методична студія «Розвиток фахової компетентності педагога професійної освіти для повоєнної відбудови економіки України» на базі Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України у рамках роботи Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – 2024».

Організатор заходу – кафедра методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін і кафедра педагогіки, психології та менеджменту БІНПО.

Мета наукового заходу: обговорення актуальних питань щодо пріоритетних напрямів розвитку професійної освіти, реалізації компетентнісного підходу в сучасній професійній освіті, професійної перепідготовки і підвищення кваліфікації сучасних педагогів, теорії і методології сучасних дидактичних процесів.

У роботі Методичної студії взяли участь науково-педагогічні працівники закладів вищої і післядипломної освіти, методисти навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти, педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) і фахової передвищої освіти, здобувачі вищої освіти, роботодавці та ключові стейкголдери. У засідання взяли участь понад 170 учасників з різних областей України, зокрема Київської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської, Черкаської, Вінницької, Сумської областей.

У межах заходу було реалізовано панель наукових й методичних доповідей, котрі зацікавили учасників змістом, новітніми концепціями, ідеями та методичними практиками. З науковими доповідями виступили: Ірина Кучеренко, завідувачка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка, із доповіддю: «Технологізація сучасної освіти»; Олена Юденкова, доцентка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, кандидатка педагогічних наук, із доповіддю: «Компетентнісний підхід як основа системи професійного розвитку»; Оксана Линчак, професорка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, докторка біологічних наук, старша наукова співробітниця, із доповіддю: «Інклюзивність як тренд сучасної професійної освіти»; Михайло Жук, доцент кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, кандидат філософських наук, доцент, із доповіддю: «Компетентнісний вимір адаптації людського капіталу до викликів, трендів, можливостей 4.0»; Світлана Шевчук, старша викладачка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, із доповіддю: «Портфоліо як системний показник рівня професійної компетентності педагога»; Ольга Лебідь, старша викладачка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, із доповіддю: «Майстер-клас «Вступний інструктаж на уроках виробничого навчання».

Під час наукового заходу охарактеризовано низку важливих питань сучасної дидактики в аспекті новітніх освітніх тенденцій для вдосконалення науково-методичних шляхів розвитку фахової компетентності педагогів професійної (професійно-технічної) освіти. У процесі проведення наукового заходу презентовано сучасні педагогічні практики, що сприяють професійному розвитку і творчій самореалізації педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.