У БІНПО ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ «ЯКІСТЬ ВІТЧИЗНЯНОЇ СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ: ПОГЛЯД СТУДЕНТІВ»
15 листопада 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбувся круглий стіл на тему: «Якість вітчизняної системи вищої освіти: погляд студентів» у рамках Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – День студента 2024».
Модерувала круглий стіл Юлія Герасименко, завідувачка кафедри педагогіки, психології та менеджменту БІНПО, докторка економічних наук, професорка.
Участь у круглому столі взяли понад 100 науково-педагогічних і педагогічних працівників закладів вищої, фахової передвищої, післядипломної, професійної (професійно-технічної) освіти, здобувачі освіти, роботодавці, ключові внутрішні і зовнішні стейкґолдери.
Під час роботи круглого столу обговорено низку актуальних питань, пов’язаних із участю студентів у забезпеченні якості освіти, підходами до оцінювання знань, упровадженням новітніх освітніх технологій та інтеграцією української освіти у міжнародний освітній простір.
Роботу круглого столу відкрилаВікторія Сидоренко, директорка Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України, докторка педагогічних наук, професорка, із доповіддю: «Забезпечення академічної доброчесності у сфері вищої освіти: політика, стандарти і процедури дотримання». У своїй доповіді Вікторія Вікторівна розповіла про досвід і політику БІНПО у сфері дотримання академічної доброчесності як здобувачами вищої освіти, так і науково-педагогічними працівниками. Кожен із них підписує декларацію про дотримання академічної доброчесності, розроблено відповідне Положення, усі кваліфікаційні роботи магістрів перевіряються системою Unicheck.
Під час роботи круглого столу виступили спікери: Оксана Луцик, докторка філософії, керівник відділу PR-технологій та зв’язків з громадськістю, голова Наукового товариства Університету Григорія Сковороди в Переяславі, із доповіддю: «Якість системи вищої освіти в Україні: погляд здобувачів освіти»; Євгенія Тарабан, аспірантка та голова наукового товариства студентів, аспірантів і докторантів Інженерного навчально-наукового інституту імені Ю.М. Потебні Запорізького національного університету, із доповіддю: «Організація науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти в умовах дистанційного навчання»; Анна Савєлова, здобувачка освітнього ступеня «магістр» за спеціальністю 051 «Економіка» Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, експертки НАЗЯВО, із доповіддю: «Формування і реалізація індивідуальної траєкторії навчання: реалізація можливостей»;
Юлія Корнійчук, здобувачка IV курсу освітнього ступеня «бакалавр» за спеціальністю 101 «Екологія», екс-голова студентської колегії та члена вченої ради Національного університету «Києво-Могилянська Академія», із доповіддю: «Якість вищої освіти України як запорука в євроінтеграцію»;
Станіслав Горошков, здобувач ІІІ курсу освітнього ступеня «бакалавр» за спеціальністю 101 «Екологія» Національного університету «Києво-Могилянська академія», із доповіддю: «Заклади вищої освіти України у світових рейтингах»; Дар’я Головко, голова Колегії студентського самоврядування БІНПО, здобувачка ІІ курсу освітнього ступеня «магістр» спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки», із доповіддю: «Цифрова трансформація вищої освіти: досвід БІНПО».
Під час круглого столу його учасники зазначили, що питання якості вищої освіти в Україні потребує глибшої уваги, а також ефективних і сучасних підходів для вдосконалення освітнього процесу, особливо в умовах воєнного стану. Студенти звернули увагу на недостатній практичній спрямованості освітніх програм, що часто не відповідають вимогам ринку праці. Також учасники обговорили необхідність забезпечення більшої прозорості в оцінюванні, інтеграції цифрових технологій у освітній процес, а також створення сприятливих умов для розвитку студентської ініціативи.
Щиро дякуємо всім учасникам круглого столу за зворотній зв’язок та професійну комунікацію!