У БІНПО ВІДБУВСЯ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СУПРОВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»

15 червня 2023 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбувся регіональний науково-практичний семінар «Психолого-педагогічний супровід професійної підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану».

Організатори науково-практичного семінару – кафедра педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області.

Мета проведення семінару:  обговорення сучасних технологій психолого-педагогічного супроводу професійної підготовки кваліфікованих робітників; прогнозування шляхів створення безпечного освітнього середовища в сучасному закладі професійної освіти в умовах воєнного стану.

На семінар було зареєстровано 251 учасник, серед яких: керівники закладів професійної освіти, методисти, педагогічні працівники, здобувачі вищої освіти, роботодавці і ключові стейкголдери. У роботі семінару взяли участь педагоги закладів професійної освіти Київської, Миколаївської, Одеської, Донецької, Житомирської, Черкаської, Дніпропетровської, Полтавської, Чернігівської, Кіровоградської, Волинської, Івано-Франківської та Луганської областей, м. Київ. Під час роботи регіонального семінару зафіксовано 216 точок підключення.

Модератором регіонального семінару виступив Володимир Кулішов, завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту, кандидат педагогічних наук, доцент.

Роботу регіонального семінару відкрила Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка, яка привітала учасників семінару. У науковій доповіді «Кваліфікаційний розрив на ринку праці України: стан і механізми його подолання» Вікторія Вікторівна звернула увагу на проблему невідповідності кваліфікаційних навичок сучасних фахівців запитам ринку праці та фундаментальні причини так званої «кваліфікаційної ями». Розкрила поняття психолого-педагогічного супроводу, деталізувала його функції. Вікторія Вікторівна презентувала практичний кейс, пов’язаний із роботою з психічним станом фахівців в умовах воєнного стану.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся Богдан Шевченко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області. Богдан Григорович провів тренінг з національно-патріотичного виховання на тему: «Україна починається з мене» як один із способів психолого-педагогічного супроводу підростаючого покоління в період воєнного стану.

Під час регіонального семінару з науковими доповідями виступили: Тетяна Горбачова, директорка ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського», із науковою доповіддю: «Педагогічний супровід здобувачів П(ПТ)О з особливими освітніми потребами»); Юлія Герасименко, професорка кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України, докторка економічних наук, доцентка, із науковою доповіддю:  «Ринок праці кваліфікованих робітників в умовах війни»; Ольга Лебединська, методистка Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області, із науковою доповіддю: «Створення інноваційного освітнього середовища в закладах професійної (професійно-технічної) освіти як умова забезпечення якості підготовки кваліфікованих робітників»; Оксана Бочарова, майстер виробничого навчання, викладачка вищої категорії ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей», із науковою доповіддю: «Розвиток професійної компетентності майбутніх кваліфікованих робітників під час використання освітніх технологій з професії «Майстер готельного обслуговування»; Галина Бесєдіна, методистка Кропивницького вищого професійного училища, із науковою доповіддю:   «Психолого-педагогічна трансформація педагогічних працівників до змін при підготовці кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану»; Алла Лукіянчук, доцентка кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України, кандидатка психологічних наук, доцентка, із науковою доповіддю:  «Психологічний супровід в освітньому середовищі закладу професійної освіти»; Світлана Жаботинська, викладачка вищої категорії, голова методичної комісії загальноосвітніх дисциплін, старша викладачка ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей», із науковою доповіддю:  «Розробка та використання тестових завдань для перевірки засвоєння знань майбутніх кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану»; Станіслав Горошков, здобувач І курсу освітнього ступеня «бакалавр» спеціальності 101 «Екологія» НУ «Києво-Могилянська академія», із науковою доповіддю: «Ринок праці в умовах війни та повоєнного відновлення України»; Анна Шипуліна, соціальний педагог Кропивницького вищого професійного училища, із науковою доповіддю: «Психолого-педагогічний супровід здобувачів професійної освіти з особливими освітніми потребами в Кропивницькому вищому професійному училищі».

Науковий дискурс підтримали присутні у віртуальному середовищі педагоги-практики ЗП(ПТ)О та науково-педагогічні працівники.

Запис регіонального науково-практичного семінару «Психолого-педагогічний супровід професійної підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану» можна переглянути на офіційному ютуб-каналі БІНПО за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=theEBbAvEAA