У БІНПО ВІДБУВСЯ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР: «РОЗВИТОК НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗП(ПТ)О В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ТА ПАНДЕМІЇ»

26 травня 2022 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбувся регіональний науково-практичний семінар «Розвиток науково-методичної компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану та пандемії».

Співорганізаторами заходу виступили: кафедра методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України та Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області.

Модератор заходу – доктор філософських наук, професор Володимир Мандрагеля.

Було зареєстровано понад 160 учасників, зафіксована 101 точка підключення до заходу.

Із вітальними словами до учасників семінару звернулися Євгеній Івашев, в.о. заступника директора БІНПО з навчальної роботи, кандидат юридичних наук, і Тарас Корпань, заступник директорки Навчально-методичного центру професійної освіти у Черкаській області.

Під час Регіонального науково-практичного семінару розглянуто низку актуальних питань:

- імплементація кафедрою МПО та СГД напрямів державної політики у сфері професійної освіти в системі підвищення кваліфікації педагогічних працівників (Андрій Єрмоленко, завідувач кафедри МПО та СГД, доцент);

- майбутнє професійної освіти і тренінгу в ЄС за оцінками експертів Cedefop (травень 2022 р) (Володимир Мандрагеля, професор);

- підвищення кваліфікації як важливий складник ефективної професійної діяльності педагогічних працівників ЗП (ПТ)О (Світлана Бабенко, методистка Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області);

- сучасні вектори професійного розвитку педагога (Світлана Масліч, доцентка кафедри МПО та СГД, кандидатка педагогічних наук);

- формування готовності педагогічних працівників до інноваційної професійної діяльності в умовах сучасного ЗП(ПТ)О (Вікторія Крамаренко, методистка Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області).

Під час заходу презентовано досвід науково-методичного супроводу професійного розвитку педагогів професійної освіти у БІНПО (Світлана Шевчук, старша викладачка кафедри МПО та СГД), окреслено новітні науково-методичні підходи до організації та проведення сучасного заняття з професійної підготовки (Дар’я Тінькова, методистка Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області), розглянуто передумови появи та запропоновано ефективні рішення щодо подолання стигматизації в інклюзивному навчанні (Ірина Кучерак, доцентка кафедри МПО та СГД).

Оксана Петрушак, завідувачка відділу сучасних технологій виробництва БІНПО, презентувала інформаційно-аналітичний ресурс «Методична скарбничка», який за час воєнного стану поповнився матеріалами кращих освітніх практик. Ресурс уміщує 1448 методичних матеріалів для 120 професій, 2056 кращих освітніх практик за компетенціями на електронних носіях, 169 відеофільмів для 49 професій, узагальнені матеріали спеціалізованих виставок 2021 рік (презентації і каталоги), 6 збірників за компетенціями, вебпортфоліо «Формування кар’єрних орієнтацій здобувачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Представники Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області та науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України висловили вдячність за віддану багаторічну співпрацю у напрямі розвитку вітчизняної професійної освіти.

Повний запис регіонального семінару доступний на ютуб-каналі БІНПО за посиланням: https://youtu.be/qCQwiPqJwKQ.