У БІНПО ВІДБУВСЯ СЕМІНАР-ТРЕНІНГ «СУЧАСНЕ ОФІЦІЙНО-ДІЛОВЕ СПІЛКУВАННЯ» У РАМКАХ РОБОТИ ШКОЛИ-СТУДІЇ «МИСТЕЦТВО МОВНОЇ КОМУНІКАЦІЇ»

18 вересня 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбувся семінар-тренінг «Сучасне офіційно-ділове спілкування» у рамках роботи школи-студії «Мистецтво мовної комунікації».

Організатори заходу – кафедра методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін і кафедра педагогіки, психології та менеджменту БІНПО.

У засіданні школи-студії «Мистецтво мовної комунікації» взяли участь науково-педагогічні працівники БІНПО, педагоги закладів професійної (професійно-технічної) освіти, керівники і методисти навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти, слухачі курсів підвищення кваліфікації, магістранти, здобувачі освіти, роботодавці, замовники освітніх послуг і стейкголдери. До семінару долучилися понад 170 учасників з різних областей України (Київська, Одеська, Донецька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Закарпатська, Полтавська, Миколаївська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Вінницька, Сумська області). У заході брали участь цілі колективи закладів освіти. Зокрема колектив КЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данкевича» Закарпатської обласної ради: адміністрація ліцею, здобувачі освіти, викладачі загальнопрофесійної та професійно-теоретичної підготовки, майстри виробничого навчання, педпрацівники електротехнічних професій.

Спікерами семінари-практикуму виступили: Ірина Кучеренко, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін; Лідія Мамчур, докторка педагогічних наук, професорка кафедри педагогіки, психології та менеджменту.

Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка, звернулася із вступним словом і привітала всіх учасників заходу. Вікторія Вікторівна зазначила, що мовна культура і мовленнєве спілкування є показником загальної культури особистості, а людина, яка говорить, притягує до себе. Українська мова – жива, нині вона змінюється, поповнюється новими словами і розширює синонімічне багатство. Державна українська мова є стрижнем національної культурно-історичної традиції, офіційно-ділове спілкування українською мовою є виявом соборності українців і потужним засобом незламності української нації.

Під час семінару-тренінгу Ірина Кучеренко і Лідія Мамчур привернули увагу до висвітлення таких актуальних питань:

• історія розвитку офіційно-ділового стилю української мови;
  • становлення й утвердження офіційно-ділового спілкування українською мовою;
  • норми Національного стандарту України ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації»;
  • особливості оформлення реквізитів документів відповідно до чинних норм;
  • етикет ділового спілкування;
  • міжособистісне спілкування та ефективна взаємодія.

Сучасне офіційно-ділове спілкування побудовано на суспільних, політичних, економічних, професійних, ділових комунікаціях, що кардинально визначають їх успіх. Комунікативний простір сучасної людини вимагає знань норм і особливостей офіційно-ділового спілкування; з’ясування причин та наслідків успішної та невдалої комунікації; оволодіння культурою ділового мовлення. Офіційно-ділова комунікація однаково важлива як для підприємства, так і для окремих людей. Володіння культурою офіційно-ділового спілкування сприяє встановленню та розвитку відносин позитивного результативного співробітництва та партнерства між колегами, керівниками і підлеглими, партнерами і конкурентами.

Бережімо українську мову – офіційну державну мову незалежної України – для нащадків, як мову правильну, чисту й правічну!

Запис роботи семінару-тренінгу «Сучасне офіційно-ділове спілкування» розміщено на офіційному ютуб-каналі БІНПО (режим доступу:  https://www.youtube.com/watch?v=pk8dOY9-tJ4).