У МОН УКРАЇНИ ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА НАРАДА З ПРОБЛЕМ ДУХОВНО-МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ

Гідна освіта молодого покоління – одне із найважливіших завдань сім’ї та суспільства. Чільне місце в цьому процесі належить закладам середньої освіти, як мають примножити позитивний досвід, закладений в сім’ї та скорегувати негативні прояви поведінки дитини.

Як сформувати дітей високоморальними особистостями? На яких цінностях їх виховувати? Які моральні цінності має прищеплювати нова українська школа? На ці непрості запитання намагалися знайти відповіді фахівці та науковці під час робочої наради 4 січня 2022 року, що відбулася за участі заступника Міністра освіти і науки України Віри Рогової

У зустрічі взяли участь Голова Біблійного ТОВ України, головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій Григорій Комендант, генеральний директор Департаменту загальної середньої і дошкільної освіти і науки МОН України Олег Єресько, начальник відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Світлана Фіцайло, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Раїса Євтушенко, професор ДЗВО «Університету менеджменту освіти» НАПН України, завідувач кафедри педагогіки адміністрування і спеціальної освіти ННІМП Ірина Сіданіч, професор Національного університету «Острозька Академія» Василь Жуковський, керівник Східноєвропейської гуманітарної місії Дарія Новікова.

Під час зустріч було обговорено стан розробки і перспективи використання в освітньому процесі програм для учнів 5-6 класів: «Духовність та мораль людини і суспільства», «Основи християнської етики», «Основи християнської етики» для 1-11 класів, «Християнська етика в українській культурі» для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.

За результатами зустрічі, беручи до уваги суспільні та освітні реалії, було зазначено наступне:

-    найближчим часом буде поновлено роботу комісії для надання грифів програмному та навчально-методичному забезпеченню з предметів духовно-морального спрямування;

-    модельній програмі для учнів 5-6 класів «Духовність та мораль людини і суспільства» буде надано гриф для використання в інваріантній частині навчального плану;

-    навчальна програма «Основи християнської етики» для учнів 5-6 класів отримає гриф для застосування в освітньому процесі за вибором навчального закладу;

-    навчальна програма «Основи християнської етики» для учнів 1-11 класів отримає гриф для використання в освітньому процесі;

-    розробити методичні рекомендації для закладів загальної середньої освіти щодо викладання предметів духовно-морального спрямування.

У ході робочої зустрічі було також обговорено перспективи створення і запровадження курсу «Біблія у світовій культурі» – наскрізної програми від дошкілля до університету.

Було прийнято рішення щодо створення робочої групи на чолі з заступником Міністра освіти і науки Віри Рогової задля моніторингу стану підготовки програмного і навчально-методичного забезпечення і реалізації морального виховання у закладах загальної середньої освіти.

У доброзичливій та теплій атмосфері пройшла робоча зустріч у МОН України усіх зацікавлених осіб щодо формування моральних і духовних цінностей молодого покоління нашої держави.