У ННІМП УМО ПРОВЕДЕНО МАЙСТЕР-КЛАС: «МЕДІАГРАМОТНИЙ СПРОТИВ: ПРОТИДІЄМО ДЕЗІНФОРМАЦІЇ ПРО ВІЙНУ»

У ННІМП УМО ПРОВЕДЕНО МАЙСТЕР-КЛАС: «МЕДІАГРАМОТНИЙ СПРОТИВ: ПРОТИДІЄМО ДЕЗІНФОРМАЦІЇ ПРО ВІЙНУ»

Інформаційні війни є складовою російської агресії проти України, результати якої на відміну від військових дій не видно одразу, але збитки від інформаційних війн не менші. Протистояти такій формі агресії може тільки медіаграмотна людина, формування якої є одним із завдань медіаосвіти.

Саме цим питанням була присвячена 30 травня 2023 року заключна зустріч у рамках травневих майстер-класів кафедри педагогіки, адміністрування та спеціальної освіти Навчально-наукового інституту менеджменту і психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» на тему: «Медіаграмотний спротив: протидіємо дезінформації про війну».

Спікерами майстер-класу стали тренери з медіаграмотності Академії Української Преси, що у співпраці з IREX є головними рушійними силами в розробці навчальних програм з медіаграмотності та навчання працівників освіти усіх рівнів: в.о. заступника директора ННІМП, професор кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти, доктор педагогічних наук, професор Наталія Приходькіна та професор кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Махиня.

Під час заходу Наталія Олексіївна ознайомила здобувачів та випускників освітніх програм кафедри з етапами російської пропаганди, її ключовими напрямками, а також сучасними трендами російської дезінформації та пропаганди.

У продовження зустрічі Тетяна Анатоліївна ознайомила присутніх із провайдерами медіаосвіти, представлених широким та розмаїтим колом інституцій та ініціатив, мета яких протидія дезінформації та формування медіаграмотності як невід’ємної навички сучасних українців.

Подальшої актуалізації питання формування медіаграмотності керівників шкіл було актуалізовано під час практичних занять із здобувачами освітньої програми «Управління навчальним закладом» у процесі викладання дисципліни «Управління інформаційними зв’язками» (викладач ‑ професор кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Махиня).