УЧАСТЬ ДЗВО «УМО» В СЕМІНАРІ-ТРЕНІНГУ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛІВ З МІЖНАРОДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ІНСТИТУЦІЙНИХ ЕРАЗМУС+ КООРДИНАТОРІВ: ОСОБЛИВОСТІ ІНСТИТУЦІЙНОЇ КООРДИНАЦІЇ ТА ВПЛИВУ, МОЖЛИВОСТІ, РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСІВ, МІЖНАРОДНІ ПРОФЕСІЙНІ МЕРЕЖІ ТА ЗАХОДИ
17 жовтня 2024 року відбувся семінар-тренінг для працівників відділів з міжнародної діяльності та інституційних Еразмус+ координаторів «Особливості інституційної координації та впливу, можливості, результати конкурсів, міжнародні професійні мережі та заходи», який було організовано Національним Еразмус+ офісом України спільно з Міністерством освіти і науки України.
До семінару-тренінгу долучилися 125 учасників з українських університетів серед яких були присутні представники Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України Наталія Муранова, проректор з науково-педагогічної, організаційної роботи та міжнародних зв’язків, Світлана Грицай, директор Центру міжнародного співробітництва та освіти, Лариса Бородінова, в.о. завідувача відділу моніторингу якості освіти, ліцензування та акредитації і багато інших науково-педагогічних працівників Університету.
Олександра Гусак, Генеральний директор Директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Міністерства освіти і науки України виступила з промовою про важливість євроінтеграційних процесів закладів вищої освіти України до Європейського простору вищої освіти, розвиток міжнародного співробітництва університетів України та їхньої участі в європейських освітніх програмах, академічній мобільності здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників за програмами ЄС Еразмус+. «Неухильна інтеграція системи вищої освіти України в Європейський простір вищої освіти сприяє підвищенню позицій вітчизняних університетів у міжнародних рейтингах», закінчила свій виступ Олександра Гусак.
Світлана Шитікова, координатор Національного Еразмус+ офісу в Україні звітувала про діяльність своєї команди та представила презентацію на тему
«Особливості інституційної координації Програми Еразмус+ на міжнародному рівні», в якій надала короткий огляд про роботу Європейської комісії, Європейського виконавчого агентства з освіти та культури, Представництво ЄС в Україні, мережу Національних Еразмус+ офісів за кордоном, а також про інформаційні центри.
Під час семінару-тренінгу учасники закладів вищої освіти України з великим захопленням слухали розповідь здобувачки вищої освіти 4-го курсу Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка Валентини Лугової, яка проходила академічну мобільність в Університеті Гренландії Ілісіматусарфік. Це перший досвід співпраці України з Гренландією в межах Програми ЄС Еразмус+.
Академічна мобільність дозволяє здобувачам вищої освіти та науково-педагогічним працівникам отримати нові знання, навички та досвід, що допомагає розширити їхній світогляд і адаптуватися до різних культур.
Важливою частиною семінару-тренінгу була сесія запитань та відповідей, де представники українських університетів отримали корисні поради щодо встановлення міжнародних зв’язків з закордонними партнерами, участі в спільних наукових проєктах, взаємодії з колегами та доступ до різних освітніх методик, які можуть підвищити якість освіти та досліджень в закладах вищої освіти.