УЧАСТЬ В ОНЛАЙН-НАВЧАННІ У РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ФІНСЬКОГО ПРОЄКТУ «EU4SKILLS: КРАЩІ НАВИЧКИ ДЛЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ»
15 вересня 2021 року розпочалося 14-тижневе онлайн-навчання для керівників закладів П(ПТ)О, яке проводиться у рамках реалізації проєкту «EU4Skills: кращі навички для сучасної України» Фінським консорціумом за підтримки МОН України.
Участь у навчанні беруть 31 учасник, серед них – міжнародні експерти розвитку освіти та міжнародні сертифіковані тренери, представники МОН України, керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, інші зацікавлені особи.
Науково-педагогічні працівники ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України беруть активну участь у проєкті: від Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти долучилися заступник директора з навчальної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Володимир Кулішов та вчена секретарка БІНПО, кандидат психологічних наук, доцент Алла Лукіянчук; а від Центрального інституту післядипломної освіти – завідувачка кафедри професійної і вищої освіти доктор педагогічних наук, професор Лариса Сергеєва і доцент кафедри, кандидат психологічних наук Вікторія Купрієвич.
Навчання включає три фази:
І. 14-тижнева онлайн-програма, що передбачає онлайн-семінар (1 раз на тиждень, кожної середи, 14:00-16:00), за підтримки 4-х групових коучингових сесій;
ІІ. упродовж 14-тижневої програми для кожного залученого закладу освіти заплановано розробкуінноваційного проєкту;
ІІІ. дві групові коучингові сесії на допомогу реалізації інноваційного проєкту та одноденний семінар в Україні для представлення результатів проєкту (весна 2022 р.).
Основні цілі програми:
- усвідомлення ключової ролі керівника в реалізації реформи П(ПТ)О;
- перетворення сучасних концепцій та практик П(ПТ)О на конкретні пункти діяльності, які буде реалізовано та впроваджено в ЗП(ПТ)О;
- усвідомлення особливостей компетентнісного підходу в П(ПТ)О;
- залучення ключового персоналу П(ПТ)О до інноваційних проєктів.
Упродовж першого онлайн-семінару ключові спікери Мерві Янссон, керівник команди з підготовки директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, Рейя Анккар, ключовий експерт і коуч та Анна Хірсікоскі, менеджер програми ознайомили учасників проекту із особливостями реалізації програми, формами виконання завдань, ключовими вимогами виконання інноваційного проєкту.
Очікуваний результат навчання – учасники отримають сертифікати про проходження курсу, а ті, хто представив усі необхідні документи для оцінювання, отримають Фінський сертифікат із підвищення кваліфікації «Діяти як інноватор».