УСТАНОВЧІ ЗБОРИ НАУКОВО-ОСВІТНЬОГО АЛЬЯНСУ «SOFT SKILL – НАВИЧКИ УСПІШНОСТІ»

Відбулись установчі збори засновників науково-освітнього альянсу «Soft skills – навички успішності», що об’єднав учасників педагогічного експерименту з теми: «Формування м’яких навичок майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти».

Засновниками виступили: кафедра професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти (завідувач доктор педагогічних наук, професор Лариса Сергеєва) та кафедра філософії освіти дорослих ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України (завідувач кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Просіна); кафедра технологічної та професійної освіти факультету математики, природничих наук та технологій (завідувач доктор педагогічних наук, професор Микола Садовий) та кафедра педагогіки та спеціальної освіти факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка (завідувач кандидат педагогічних наук, професор Анатолій Рацул); директор «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» Людмила Снєжко; т.в.о. директора Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці Олеся Нікішина; директор ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» Сергій Сікірніцький; директор ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери  послуг ПНПУ імені К. Д. Ушинського» Тетяна Горбачова.

Серед засновників – Навчально (науково)-методичні центри (кабінети) професійно-технічної освіти у Кіровоградській (директор Алла Шолудько), в Одеській (директор Тетяна Лазарєва), у Сумській (директор кандидат педагогічних наук Наталія Самойленко), у Харківській (директор Тетяна Русланова), у Чернівецькій області (директор Світлана Микитюк), а також президент ГО «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти» Катерина Мірошниченко.

23-30 березня 2023 року відбулись чотири дискусійні панелі. Тема першої панелі: «Результати оцінювання та моніторингу рівня сформованості м’яких навичок», модерація творчої групи Сумського вищого професійного училища будівництва і дизайну у складі спікерів: Валерії Докторович, заступник директора з навчально-виробничої роботи, доктора філософії (Ph.D), Людмили Шкурдо, Лариса Біловол, Світлана Козупиця, Олександра Косенко.

Друга дискусійна панель присвячена темі: «Визначення організаційно-педагогічні умов формування м’яких навичок майбутніх кваліфікованих робітників» за модерації учасників експериментального педагогічного майданчика ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського», спікери: Надія Муравйова, заступник директора з навчально-виробничої роботи, Олена Лопакова, Сніжана Лисеменкова, Надія Бескровна, Юлія Доля.

30 березня 2023 року відбулась третя дискусійна панель на тему «Презентація авторських методик формування м’яких навичок» за модерації ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області». Учасників заходу привітала директор Ніна Ткаченко, науковий керівник Катерина Корсікова, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Яловенко, заступник директора з навчально-виховної роботи. Спікери: Юлія Ольховська, Наталія Пашнєва, Світлана Смірнова, Наталія Логвін.

Четверта дискусійна панель «Презентація технологій формування м’яких навичок майбутніх кваліфікованих робітників» відбулась за модерацією команди Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці. Учасників привітала директор Олеся Нікішина. Спікери: Наталія Кундій, Олеся Гончарюк, Катерина Яковлева і Плаксюк Інна.

Традиційним обміном думками завершилась друга сесія Установчих зборів Науково-освітнього альянсу «Soft skill – навички успішності». У підсумку: тиждень інновацій та найкращого педагогічного досвіду ЗП(ПТ)О-учасників педагогічного експерименту (чотири дискусійні панелі) відвідали понад 140 учасників із 12 областей України.

Науково-освітній альянс утворено! Креативну команду інноваторів сформовано. Обрано Координаційну раду та Президію Координаційної Ради Альянсу. Головою обрано доктора педагогічних наук, професора Ларису Сергеєву. Програму накреслено. Коло однодумців розширюється. Науковий пошук продовжується.