ВІДБУЛАСЯ ХІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СУПРОВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ФАХІВЦІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»

20 травня 2022 року у Навчально-науковому інституті менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджмент освіти НАПН України була проведена щорічна ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Психолого-педагогічний супровід професійної підготовки та підвищення кваліфікації фахівців в умовах воєнного стану».

З вітальним словом до гостей та учасників конференції звернулися: Олег Спірін – проректор з наукової роботи та цифровізації ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України; ТетянаРожнова – директор Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти», кандидат педагогічних наук, доцент; Людмила Карамушка – заступниця директора Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків, дійсна членкиня (академік) НАПН України, доктор психологічних наук, професор; ПавлоЛушин – завідувач кафедри психології та особистісного розвитку Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор психологічних наук, професор; Олена Бондарчук – завідувач кафедри психології управління Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор психологічних наук, професор.

На конференції від ректорату університету також була присутня Наталія Муранова, проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор педагогічних наук, професор.

Пленарне засідання відкрила Людмила Кримець, доктор філософських наук, СНС, провідний науковий співробітник кафедри суспільних наук гуманітарного інституту Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, тема її виступу: «Вища військова освіта в Україні в умовах воєнного стану: реалії та перспективи». Виступ викликав ряд запитань, на які Людмила Володимирівна надавала професійно відповіді.

Цікавим була наукова доповідь Юрія Швалба,доктора психологічних наук, професора, професора кафедри соціальної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Актуальну тему означила під час свого виступу Олена Бондарчук, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології управління ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти», «Особистісний ресурс викладача вищої школи під час війни: складові та умови розвитку».

Позитивні емоції у присутніх викликав виступ Дафни Шарон-Максімов,освітнього психолога, міжнародного експерта з роботи з кризами та травмою дітей та підлітків, авторку та ідеолога проєкту «Хібукі-відкриті обійми», Ізраїль «Терапія травми у дітей при допомозі терапевтичної моделі заснованої на хібукі-терапії». Цейметод розроблений в Ізраїлі й успішно пройшов апробацію в Ізраїлі, Японії та Америці.

Також під час конференції був проведений круглий стіл «Інноваційні підходи до підготовки майбутніх психологів в умовах воєнного стану».

Модераторами круглого столу виступили: Яна Сухенко кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології та особистісного розвитку ННІМП ДЗВО «Університет менеджменту освіти»; Світлана Хілько, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та особистісного розвитку ННІМП ДЗВО «Університет менеджменту освіти»; Леся Інжиєвська, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології та особистісного розвитку ННІМП ДЗВО «Університет менеджменту освіти».

Тематика обговорення проблем круглого столу:

• Організаційні форми навчання психологів в умовах воєнного стану.
  • Специфіка змісту і завдань підготовки майбутніх психологів в умовах воєнного стану.
  • Ресурсність освітнього середовища в сучасних умовах.
  • Міжкультурні виміри співпраці і взаємодії психологів під час війни в Україні.
  • Індивідуальні і колективні проекти професійного становлення та розвитку здобувачів вищої освіти в сучасних умовах.

Нестандартно провів майстер-клас на тему «Психологічна допомога з урахуванням умов воєнного стану: критерії екологічності, короткочасності, масовості» Павло Лушин, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології та особистісного розвитку ННІМП ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

При підведенні підсумків науковці та учасники конференції відмітили високий ї рівень та практичну значимість, а за словами професора Людмили Карамушки,конференція була актуальною, відповідала сучасним запитам суспільства під час воєнного стану, вийшла сучасною та мала неабияку практичну значимість.

Конференцію можна переглянути на каналі YouTub каналі ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=OcPGHQI5eQw&t=242s

Разом працюємо задля Перемоги!

Все буде Україна!