ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА ЗУСТРІЧ БІНПО ІЗ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИМ ЦЕНТРОМ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

24 травня 2022 року відбулася робоча онлайн-зустріч між представниками Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України, Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області та закладів професійної освіти Дніпропетровщини. У заході взяли участь понад 50 осіб.

Для БІНПО заклади професійної освіти Дніпропетровської області є одними із ключових замовників освітніх послуг, плідна професійна співпраця із якими має багаторічну історію.

Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка, виступила із презентацією на тему: «Модернізація професійної освіти в умовах цифровізації економіки та суспільства». Вікторія Вікторівна ознайомила присутніх із інноваційними здобутками Інституту, окреслила освітні можливості для наших замовників освітніх послуг. Директорка БІНПО зазначила високий рівень професіоналізму усього педагогічного колективу НМЦ, висловивши слова подяки за багаторічну плідну професійну співпрацю його колективу.

Євгеній Івашев, в.о. заступника директора БІНПО із навчальної роботи, зазначив, що в рамках співпраці Інституту та закладів професійної освіти Дніпропетровської області заплановано реалізацію низки науково-методичних заходів. Так, уже 24 травня 2022 року двоє представників Навчально-методичного центру, методистки Тетяна Мавдрик та Алла Ващенко братимуть участь у започаткованому Інститутом відкритому Universal-марафоні «Сила України – у кожному з нас».

Крім того, 27 травня 2022 року заплановано проведення Регіонального науково-практичного семінару «Забезпечення якості освіти за різними моделями і формами навчання на курсах підвищення кваліфікації», організаторами якого виступають кафедра педагогіки, психології та менеджменту БІНПО та НМЦ ПТО У Дніпропетровській області.

Віктор Василиненко, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, зазначив, що для закладів професійної освіти Дніпропетровщини співпраця із БІНПО має важливе, пріоритетне та стратегічне значення. Віктор Михайлович окреслив присутнім актуальні напрями розвитку професійної освіти області: упровадження та розвиток дуальної освіти; удосконалення системи дистанційного навчання; здійснення ефективної профорієнтаційної роботи в сучасних соціально-економічних умовах; робота над упровадженням інституту часткових професійних кваліфікацій у систему професійної освіти.

Обговоренню підлягають і виклики, які сьогодні постають перед професійною освітою: застарілість технологій навчання та відповідного технічного обладнання, відсутність затверджених професійних стандартів за певними професіями тощо. Поряд із викликами сторони обговорили і можливі алгоритми реагування на них.

Олена Гришаєва, заступниця директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, презентувала учасникам концепцію комунікації НМЦ із педагогічними працівниками закладів професійної освіти області.

Любов Олійник та Андрій Красильніков, методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, ознайомили присутніх із перспективними видами підвищення кваліфікації педагогічних працівників та корисними освітніми ресурсами з різних професій.

Під час зустрічі учасники обговорили напрями для подальшої професійної співпраці.

Дякуємо нашим колегам із Дніпропетровщини за багаторічну відданість як своїй професії, так і професійній взаємодії із Білоцерківським інститутом неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України!