ВІДБУЛАСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ «ФОРМУВАННЯ ЦИФРОВОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ФАХІВЦІВ В УМОВАХ ВІДКРИТОГО УНІВЕРСИТЕТУ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ»

21-22 червня 2022 року в Державному закладі вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПН України була успішно проведена Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Формування цифрового освітнього середовища професійного розвитку фахівців в умовах відкритого університету післядипломної освіти».

Організаторами конференції виступили: кафедра відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій ДЗВО «Університет менеджменту освіти» спільно з Національною академією педагогічних наук України, Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Конференцію проведено згідно з планом роботи ДЗВО «Університет менеджменту освіти» відповідно до науково-дослідної роботи Центрального інституту післядипломної освіти «Трансформація професійного розвитку педагогічних і науково-педагогічних працівників в умовах відкритого університету післядипломної освіти» (№ 0120U104637) (2020-2025 рр.) та Концепції цифровізації ДЗВО «Університет менеджменту освіти» на 2021-2023 роки.

Мета конференції – об’єднати зусилля науковців, практиків, державних і громадських діячів у напрямі вирішення актуальних проблем формування цифрового освітнього середовища та професійного розвитку фахівців в умовах відкритого університету післядипломної освіти в часи цифровізації суспільства, розглянути аспекти ефективної організації діяльності керівників та педагогів в умовах цифрового освітнього середовища.

Із урочистим вітальним словом до учасників пленарного засідання та майстер-класів звернулися Микола Кириченко, ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор філософії, член-кореспондент Національної академії наук вищої освіти України; Олег Спірін, проректор з наукової роботи та цифровізації ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України та Алла Черній, ректорка Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидатка політичних наук, доцентка.

Насичена змістовна програма конференції передбачала проведення пленарного засідання та низку практичних майстер-класів.

У перший день науково-практичної конференції відбулося пленарне засідання, яке розпочалося з доповіді директорки Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти», докторки педагогічних наук, професорки Тамари Сорочан та заступниці директорки з дистанційного навчання, докторки педагогічних наук, професорки Любові Карташової на тему«Трансформація професійного розвитку педагогів в кризових умовах: екосистема як засіб реалізації».

У ході виконання насиченої програми науково-практичної інтернет-конференції були розглянуті: питання формування цифрового освітнього середовища закладів освіти; інноваційні підходи до професійного розвитку фахівців; аспекти психологічної безпеки цифрового освітнього середовища в умовах відкритої освіти; досвід професійного розвитку педагогів в умовах УВУПО; проблеми кібербезпеки та кіберпростору та фономен цифрового сприймання та сприйняття освітньої інформації. Доповідачами на пленарному засіданні були науковці: професори Сергій Клепко, Олена Бондарчук; доценти Світлана Антощук, Людмила Чернікова, Сергій Касьян, В’ячеслав Демченко; а такожІрина Василашко і Мирослав Андрос.

Другий день конференції був наповнений серією майстер-класів викладачів та аспірантів кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій.

Майстер-клас «Актуальні аспекти цифрової безпеки в кризових умовах» (Наталія Гущина; Людмила Кондратова).

Майстер-клас «Створення онлайн опитувань за допомогою веб-ресурсів»(Мирослав Андрос).

Майстер-клас «Використання онлайн-платформи DOTS для навчання програмуванню  та розвитку алгоритмічного мислення» (Тетяна Лук’янчикова)

Майстер-клас «Педагогічні засади організації професійної підготовки за змішаною формою навчання майбутніх фахівців з телекомунікацій у коледжах (Анна Квятковська).

У роботі конференції активну участь взяли 191 учасник із різних куточків України: м. Київ, Київської, Вінницької, Волинської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Закарпатської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Івано-Франківської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької, Львівської областей.

Пленарна частина конференції транслювалась на каналі YouTube: https://youtu.be/f-02RxsJ964

З програмою конференції, матеріалами доповідей і майстер-класів, резолюцією та сертифікатами учасників можна ознайомитися на сайті конференції: https://sites.google.com/uem.edu.ua/vosikt/

За підсумками роботи науково-практичної інтернет-конференції ухвалено резолюцію та здійснюється підготовка електронного збірника матеріалів конференції «Формування цифрового освітнього середовища професійного розвитку фахівців в умовах відкритого університету післядипломної освіти».

Організаційний комітет інтернет-конференції, редакційна колегія наукового видання висловлюють подяку спікерам, модераторам, авторам, рецензентам, які взяли активну участь у роботі конференції та підготовці збірника матеріалів.