ВІДБУЛАСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ «СИСТЕМА НАСТУПНОСТІ В РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ МОБІЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ»

27 квітня 2023 року відбулась Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Система наступності в розвитку професійної мобільності майбутніх педагогів», (м. Біла Церква, Київська область, Україна).

Конференцію організовано в межах реалізації завдань третього етапу Всеукраїнського експерименту за темою «Система наступності в розвитку професійної мобільності майбутніх педагогів у комплексі ліцей-коледж» (2018-2024) спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України на базі Комунального закладу Київської обласної ради «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

Модератором пленарного засідання конференції виступила науковий керівник експерименту Кондратова Людмила Григорівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

Мета конференції: об’єднати зусилля науковців, практиків, державних і громадських діячів щодо розв’язання актуальних проблем формування системи наступності в освіті та питань розвитку професійної мобільності майбутніх педагогів в умовах закладів фахової передвищої та вищої освіти, розглянути можливості ефективного використання цифрових технологій для професійної мобільності майбутніх фахівців освіти з урахуванням сучасних цифрових трендів навчання й розвитку особистості ХХІ століття.

Учасників конференції, майбутніх педагогів – студентів привітали представники МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України та ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, серед яких: Світлана Кириленко – кандидат педагогічних наук, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Людмила Павлова – методист відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Валерій Ружицький – кандидат педагогічних наук, директор Комунального закладу Київської обласної ради «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж»; В’ячеслав Супрун – кандидат економічних наук, професор кафедри менеджменту освіти та права ДЗВО «УМО» НАПН України; Світлана Антощук – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ ДЗВО «УМО» НАПН України та Рачінська Катерина – голова студентської ради КЗ Київської обласної ради «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

У пленарному засіданні взяли участь науковці ДЗВО «УМО» НАПН України, НТУ України «КПІ імені Ігоря Сікорського» і представники адміністрації КЗ «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

З основними доповідями виступили: Людмила Кондратова, науковий керівник експерименту кандидат педагогічних наук, доцент; Тетяна Хоренко, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ Київської обласної ради «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж»; Сергій Бойченко, завідувач кафедри автоматизації електротехнічних і мехатронних комплексів Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУ України «КПІ імені Ігоря Сікорського», доктор технічних наук, професор; Мирослав Андрос, старший викладач кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій ЦІПО ДЗВО «УМО» та науково-педагогічні працівники КЗ Київської обласної ради «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж»: Тетяна Панченко, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти; Вікторія Галашевська, завідувач навчально-виробничої практики, викладач інформатики; Оксана Косяк, заступник директора з виховної роботи.

На конференції було представлено основні досягнення науково-експериментальної роботи, модель і концепцію формування системи наступності в розвитку професійної мобільності майбутніх педагогів у комплексі «ліцей-коледж».

Основні тематичні напрями роботи конференції:

-         Актуальні проблеми системи наступності освіти в Україні: історія, теорія та практика.

-         Управління розвитком професійної мобільності майбутніх педагогів.

-         Психолого-педагогічні аспекти професійної мобільності студентів в умовах закладів фахової передвищої та вищої освіти.

-         Цифрові технології у розвитку професійної мобільності майбутніх педагогів.

-         Перспективні шляхи розвитку професійної мобільності студентів: міжнародний і вітчизняний досвід.

Виступи вразили своєю актуальністю піднятих питань, інноваційністю, креативністю вирішення проблем, науковою новизною та оригінальністю підходів. Представлені на конференції матеріали досліджень стануть гарним підґрунтям для виконання завдань четвертого (узагальнюючого) етапу експерименту всеукраїнського рівня за темою «Система наступності в розвитку професійної мобільності майбутніх педагогів у комплексі ліцей-коледж».

У конференції взяло участь понад 100 педагогів з усіх регіонів України.

Ми мужні, сильні та незламні!

Слава Україні!