ВІДБУВСЯ УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ЯКОСТІ ОСВІТИ

06 листопада 2023 року науково-педагогічні працівники ДЗВО «Університет менеджменту освіти» на чолі з проректором з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків Наталією Мурановою взяли участь в Українському форумі якості освіти (UQAF – 2023, Ukrainian Quality Assurance Forum).

Захід проводився Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти у партнерстві та на базі Західноукраїнського національного університету.

Мета Форуму ‑ створення для освітян України платформи з обміну досвідом щодо підвищення якості вищої освіти та впровадження кращих сучасних практик у діяльність університетів, спільний пошук рішень нагальних проблем системи забезпечення якості вищої освіти.

Програмою Форуму було передбачено панельні дискусії з проблем внутрішньої та зовнішньої системи забезпечення якості вищої освіти в Україні, запровадження постакредитаційного моніторингу, актуальних питань забезпечення академічної доброчесності; презентація кращих практик функціонування внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти в українських закладах вищої освіти.

У відкритті Форуму взяли участь спікери: Ольга Будник, Михайло Винницький, Лілія Гриневич, Наталія Стукало, Роман Шеремета. Модерував початок заходуАндрій Бутенко.

Панельну дискусію «Навіщо нам постакредитаційний моніторинг?» модерувала Наталія Стукало, спікерами були Андрій Бутенко, Оксана Десятнюк, Юрій Каганов, Леся Олійник, Тарас Фініков.

Панельну дискусію «Яке майбутнє у академічної доброчесності в Україні?» модерував Іван Назаров, а спікерами були ‑ Олександр Березко, Дмитро Лученко, Ярослав Притула, Валерій Сорока, Микола Стефанчук.

Презентували кейси успішних практик розбудови внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти в українських закладах вищої освіти Мирослава Босовська (Державний торгівельно-економічний університет); Роман Зварич (Західноукраїнський національний університет); Інна Кучеренко (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця); Наталія Фалько (Мелітопольский державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького); Євгенія Шелест (ГО «Прогресильні»); Роман Шуляр (Національний університет «Львівська пролітехніка», а модерували ‑ Андрій Бутенко, Наталія Стукало, Іван Назаров.

До участі у Форумі було запрошено освітян і науковців, яких цікавлять питання забезпечення якості вищої освіти, зокрема, керівники університетів, гаранти освітніх програм, представники підрозділів, відповідальних за внутрішню систему забезпечення якості вищої освіти, здобувачі вищої освіти, роботодавці.