ВІДБУВСЯ ВЕБІНАР: «ПРОЦЕДУРИ ПІДГОТОВКИ ТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА КОНКУРСИ ПРОГРАМИ ГОРИЗОНТ ЄВРОПА»
14 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь у вебінарі: «Процедури підготовки та подання заявок на конкурси програми Горизонт Європа».
Вебінар проводився в рамках проєкту «Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС», який фінансується Європейським Союзом та Міжнародним Фондом «Відродження» у межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.
Організатори події: UA NCP Horizon Europe Network та Agency of European innovations/Агенція європейських інновацій.
Мета вебінару - представити основні формальні процедури підготовки і подання проєктної заявки на конкурси програми Горизонт Європа та обговорити можливі проблемні ситуації та типові помилкові дії українських організацій у цих конкурсах.
Спікером вебінару виступив Іван Кульчицький, президент ГО Агенція Європейських Інновацій, керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямом ІКТ, котрий має власний досвід подання і реалізації проєктів у програмі Горизонт 2020 та Горизонт Європа.
Horizon Europe («Горизонт Європа») – це 7-річна науково-дослідна програма Європейського Союзу, яка прийде на заміну програмі «Горизонт 2020». План програми «Горизонт Європа» передбачає підвищення фінансування науки в ЄС на 50% впродовж 2021-2027 років.
Завданнями програми є:
- Зміцнення європейського науково-технологічного фундаменту та Європейського дослідницького простору.
- Підвищення європейської інноваційної конкурентоздатності та створення нових робочих місць.
- Реалізація громадських пріоритетів і підтримка європейської соціоекономічної моделі та європейських цінностей.
Під час вебінару його учасниками було розглянуто такі теми:
- ·Як знайти свій конкурс?
- ·Як правильно прочитати умови конкурсів?
- ·EU-Login та інші акаунти для реєстрації у базах (порталах) ЄС.
- ·Які є особливості щодо підготовки інформації про організацію для участі у конкурсах?
- ·Розміщення партнерського профілю на порталі фінансування.
- ·Початкові кроки з формування проєктної заявки: Форма А та особливості її заповнення.
- ·Підготовка частини B. Основні складові проєктної заявки.
- ·Подання заявки до дедлайну.
- ·Як буде відбуватись процес оцінки проєктної заявки.
- ·Отримання тексту поданої заявки та очікування результатів оцінки.
У контексті діяльності Програми знаковим є те, що в умовах воєнного стану Правлінням Національного банку України було внесено зміни до Постанови від 24.02.2022 №18. Таке рішення прийнято 28 липня 2022 року. Зміни спрощують процедуру перерахування коштів координаторами проєктів/програм міжнародної технічної допомоги прикордонного співробітництва, що фінансуються Європейським Союзом, іноземним співвиконавцям. Відтак координатори проєктів, що виконуються в межах програми «Горизонт Європа», можуть перераховувати кошти іноземним співвиконавцям проєктів без звернення до Міністерства освіти і науки України та погодження окремого дозволу НБУ. Це забезпечить належне виконання зобов’язань українських організацій у межах теперішніх угод.
Висловлюємо вдячність організаторам вебінару за розкриття важливих і актуальних тем.