ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ВЕБІНАРІ ПІДГОТОВКА ДО КОНКУРСІВ 2023 ПРОГРАМИ ГОРИЗОНТ ЄВРОПА ЗА ПРІОРИТЕТАМИ КЛАСТЕРУ 2 «CULTURE, CREATIVITY AND INCLUSIVE SOCIETY»

Шановні пані та панове!

Запрошуємо до участі в інформаційному вебінарі Підготовка до конкурсів 2023 програми Горизонт Європа за пріоритетами Кластеру 2 «Culture, Creativity and Inclusive society», який планується провести 22 грудня 2022 року, 15.00 – 16.30  онлайн у форматі ZOOM конференції.

Час проведення може бути змінено у разі відключення електроенергії.

Участь є безкоштовною за умови попередньої реєстрації  за посиланням:

https://forms.gle/5ReWJSmENLGXHfYy6

 

Вебінар проводиться в системі ZOOM або онлайн трансляцію у Facebook на сторінці ГО АЄІ у Facebook: https://www.facebook.com/InnoEU.UA 

Учасники зможуть ставити питання як у ZOOM  сесії, так і у Facebook  в ході трансляції. При підготовці заходу будуть також враховані питання, які учасники нададуть при реєстрації.

 

Кластер 2 «Культура, креативність та інклюзивне суспільство» програми Горизонт Європа спрямований на досягнення цілей і пріоритетів ЄС щодо посилення демократичного врядування та участі громадян, збереження та популяризації культурної спадщини, а також забезпечення широкого спектру соціальних, економічних, технологічних і культурних трансформацій. Кластер 2 мобілізує міждисциплінарний досвід європейських соціальних і гуманітарних наук (SSH) для розуміння фундаментальних сучасних трансформацій суспільства, економіки, політики та культури.

Тематика конкурсів кластеру 2 направлення на досягнення позитивних змін у таких областях як «Демократія та управління», «Культурна спадщина» та «Соціально-економічні трансформації».

Ця тематика згрупована у топіках за трьома дестинаціями:

"Innovative Research on Democracy and Governance"

"Innovative Research on the European Cultural Heritage and the Cultural and Creative Industries"

"Innovative Research on Social and Economic Transformations"

 

Захід проводиться для широкого кола організацій, яких цікавить тематика кластеру 2. Це і представники соціогуманітарних наук та сфери ІТ, громадські організації та аналітичні центри, місцеві громади та агенції розвитку, організації культурної спадщини та державні структури.

Основна мета заходу - представлення короткої інформації про опубліковану робочу програму за кластером 2 «Culture, Creativity and Inclusive society»,загальне ознайомлення з майбутніми конкурсами на 2023-2024 рр., детальне обговорення окремих тематик, які важливі для учасників, а також налагодження партнерств між представниками різних середовищ, які могли б співпрацювати разом у спільних міжнародних проєктах.

Програма вебінару складається із трьох частин:

Інформаційна сесія. Тут основні спікери представлять базові інформації про конкурси кластеру 2.

Брокерська сесія. Учасники зможуть представити свої проєктні ідеї та напрацювання.

Підсумкове обговорення. У рамках загальної дискусії обговоримо пропозиції до плану подальших дій.

 

Основні спікери інформаційної сесії вебінару:

Іван Кульчицький, Президент ГО Агенція Європейських Інновацій, керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямом ІКТ.

У виступі спікера буде представлено загальні правила участі у конкурсах програми Горизонт Європа; особливості тематик 2023-2024 року та як використовувати інформацію з робочої програми кластеру 2; як шукати партнерів для спільних проєктів; лайфаки з підготовки і поширення профілів та участі у заходах ЄК; Горизонт Європа та інші програми у сфері культури і креативних індустрій.

Юрій Скоренький, Завідувач кафедри фізики Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, аналітик лабораторії кіберфізичних систем ТНТУ, заступник голови ГО «Тернопільський освітній навчально-демонстраційний центр науки».

У виступі спікера буде представлено: специфіка топіку HORIZON-CL2-2024-HERITAGE-01-03: Leverage the digital transition for competitive European cultural and creative industries  та суміжних топіків; сучасні інформаційні технології, штучний інтелект, великі дані та інші для сфери електронної демократії та креативних індустрій; використання технологій  віртуальної та доповненої реальності для креативних індустрій, освіти та культурної спадщини.

 

Брокерська сесія –  виступи та пропозиції учасників заходу.

Організатори готові надати 07-10 хв. для виступів представників організацій, які уже ідентифікували для себе теми конкурсів в яких зацікавлені взяти участь. Для включення у програму заходу слід при реєстрації вказати вибрані тематики  конкурсів.

Виступи ми очікуємо за типовим форматом міжнародних брокерських зустрічей (до 3-х хвилин представлення своєї організації + до 5хв. представлення своєї ролі у потенційному спільному проєкті за обраною тематикою + до 2 хв. на запитання і обговорення).

 

Інфо день та брокерські зустрічі за тематикою кластеру 2 будуть проходити 18-19 січня 2023 року.

Інформаційний день:

https://research-innovation-community.ec.europa.eu/events/6wpb8q0qb5i1CN0VaWS5BF/overview

Брокерський захід:

https://cluster-2-brokerage-event.b2match.io/

 

Для підготовки виступів слід визначитись із пріоритетами власних зацікавлень на основі робочої програми кластеру 2 «Культура, креативність та інклюзивне суспільство» доступ до якої можна отримати за посиланням: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/docs/2021-2027/horizon/wp-call/2023-2024/wp-5-culture-creativity-and-inclusive-society_horizon-2023-2024_en.pdf

 

Підсумкове обговорення – обговорюємо пропозиції до плану подальших дій з пошуку партнерів та підготовки проєктних заявок

 

Довідково:

1)      Учасникам будуть корисні матеріали попередніх наших заходів:

Процедури підготовки та подання заявок на конкурси програми Горизонт Європа https://aei.org.ua/materiali-vebinaru-procedure-application-horizon-europe/
Представлення проєктних ідей, пошук партнерів та координатора проєкту.
https://aei.org.ua/materiali-majster-klasu-predstavlennya-proiektnih-idej-ta-poshuk-partneriv-i-koordinatora-proiektu/ 

2). Зверніть увагу матеріали Міжнародний форум «Креативна Україна» 07-08 грудня 2022 https://www.youtube.com/@creativeukraine2562

3). Український культурний фонд розпочинає грантовий сезон-2023: перші заявки можна подати вже з 09 грудня. https://ucf.in.ua/news/08122022

 

Вебінар проводиться в рамках проєкту «Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС» фінансується Європейським Союзом та Міжнародним Фондом «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

 

Best regards Ivan Kulchytsky

https://www.linkedin.com/in/ivankulchytskyy/ 
https://www.facebook.com/ivan.kulchytskyy/

President of NGO Agency of European Innovations

https://aei.org.ua/

https://www.facebook.com/InnoEU.UA

tel +38 (050) 9292396 

email: kul.ivan@gmail.com