28 травня 2020 р. пішов з життя Михайло Филимонович Степко.

М.Ф. Степко народився 24 січня 1945р. в м. Ромни Сумської області. У 1968р. закінчив радіофізичний факультет Харківського державного університету імені М. Горького. Обіймав посади декана фізико-технічного факультету Донецького державного університету, заступника міністра освіти і науки України, заступника директора Інституту вищої освіти НАПН України, директора Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

М.Ф. Степко – фахівець у галузі вищої освіти і освітніх технологій, автор понад 120 наукових праць, талановитий менеджер освіти, кандидат фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України.

Плідною була професійна діяльність М.Ф. Степка, який майже пів століття присвятив роботі в системі освіти. Він зробив гідний внесок у розвиток освіти України й Європи: брав участь у розробленні Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», Державної програми «Освіта» (Україна ХХІ століття), Національної доктрини розвитку освіти, представляв Україну в Комітеті Ради Європи з питань освіти і науки, обирався членом бюро цього комітету, був членом Міжвідомчої комісії з впровадження рекомендацій Болонського процесу у системі вищої освіти України.

Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, орденом «Святий Князь Володимир» ІV ступеня, «Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Верховної Ради України, нагородами Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Усе своє життя Михайло Филимонович присвятив освіті і науці, навчанню й вихованню молодого покоління. Багато уваги приділяв спілкуванню з освітянами, завжди був готовий порадити, допомогти, сприяти, розвивати, створювати. Його позитивне ставлення до життя, мудрість, людяність були прикладом для колег.

Висловлюємо щирі співчуття родині і близьким з приводу непоправної втрати. Світла пам'ять про Михайла Филимоновича завжди буде з нами.

Ректорат, вчена рада, колектив працівників
ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України

З глибоким сумом співробітники Інституту педагогічної освіти  і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України  сприйняли звістку про смерть  Михайла Филимоновича Степка кандидата фізико-математичних наук, професора, член-кореспондента національної академії педагогічних наук України.

Михайло Филимонович був  відомим фахівцем у галузі вищої освіти і освітніх технологій, талановитим менеджером освіти,  мудрим наставником й педагогом, людиною яка постійно перебувала у творчому пошуку й ніколи не зупинялася на досягнутому.

Світлий, добрий спомин про Михайла Филимоновича Степка назавжди залишиться в серцях рідних, колег, друзів, усіх, хто його знав, любив і поважав за розум, професіоналізм, доброзичливість, людяність.

Сумуємо та висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким покійного

Вічна пам'ять…

Від імені колективу  Інституту