БЕЗОПЛАТНИЙ ДОСТУП ДО КУРСІВ COURSERA ДЛЯ СТУДЕНТІВ ЗВО

Міністерство освіти і науки України продовжує співпрацю з платформою онлайн-освіти «Coursera». Заклади вищої освіти та студенти зможуть безоплатно користуватися курсами Coursera for Campus до 31 липня 2024 року.

МОН розпочало співпрацю з платформою з березня 2022 року. За цей час 250 українських закладів вищої освіти отримали необмежений доступ до 8 700 курсів. А понад 56 000 українських слухачів уже пройшли 180 000 курсів та отримали сертифікати.

Coursera переклала українською мовою понад 4000 курсів та запустила нові функції на основі штучного інтелекту для більш персоналізованого та інтерактивного навчання. Тепер найпопулярніші курси «Наука про благополуччя» від Єльського університету, «ШІ для кожного» від DeepLearning.AI і «Що таке наука про дані?» від IBM доступні українською.

Серед курсів платформи українські студенти віддають перевагу навчанню з цифрових та технічних спеціальностей. Найпопулярніші з них:

Англійська для науки, технологій, інженерії та математики (Університет Пенсільванії);

  • Програмування для всіх (Початок роботи з Python) (Університет Мічигану);

  • Основи управління проєктами (Google);

  • Нейронні мережі та глибоке навчання (DeepLearning.AI);

  • Основи дизайну взаємодії з користувачем (UX) (Google);

  • Англійська для розвитку кар’єри (Університет Пенсільванії);

  • HTML, CSS і Javascript для веброзробників (Університет Джонса Гопкінса);

  • Основи: Data, Data, Everywhere (Google);

  • SQL для наукових даних (Університет Каліфорнії);

  • Вступ до інтерфейсної розробки (Meta).

Долучитися до онлайн-платформи «Coursera».

Довідково: Coursera заснована в 2012 році професорами Стенфордського університету комп’ютерних наук Ендрю Нґ і Дафною Коллер і має місію забезпечити загальний доступ до навчання світового рівня. Нині це одна з найбільших освітніх онлайн-платформ у світі. Станом на 31 грудня 2023 року на ній було зареєстровано 142 мільйони учнів. Coursera співпрацює з понад 325 провідними університетами та галузевими партнерами. Інститути в усьому світі використовують Coursera для підвищення кваліфікації та перепідготовки своїх співробітників, громадян і студентів у таких сферах, як наука про дані, технології та бізнес. У лютому 2021 року Coursera стала корпорацією з громадським призначенням у Делавері та отримала статус B Corp.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/bezoplatnij-dostup-do-kursiv-coursera-dlya-studentiv-zvo