ДОСЛІДНИЦЬКІ ПРОГРАМИ У ШВЕЙЦАРІЇ ДЛЯ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ

У зв’язку з розгортанням повномасштабної війни на території України, іноземні партнери Міністерства освіти і науки пропонують інструменти підтримки для українських вчених, інноваторів і дослідників.

Швейцарський національний науковий фонд (SNSF https://www.snf.ch/en) пропонує низку можливостей для проведення досліджень на базі Університету прикладних наук місті Берн:

  • фахівцям галузі права взяти участь у проєкті «Цифрові інновації в галузі охорони здоров’я». Опис програми – за посиланням https://data.snf.ch/grants/grant/187356. Команда проєкту вивчає правову базу впровадження цифрових інновацій у сфері охорони здоров’я в різних країнах і розробляє пропозиції змін до законодавства Швейцарії. Контактна особа – Даніель Хюрліманн, електронна адреса: daniel.huerlimann@bfh.ch.
  • фахівцям із менеджменту, підприємництва та соціології долучитися до проєкту «Змішане дослідження краудфандингових кампаній соціальних підприємців: як соціальні підприємці переконують прихильників за допомогою словесних і візуальних засобів спілкування?». Опис програми – за посиланням https://data.snf.ch/grants/grant/200963. Контактні особи – Паскаль Дей (pascal.dey@bfh.ch) і Крістіан Хопп (christian.hopp@bfh.ch).
  • фахівцям за напрямами біотехнологічної інженерії, біотехнології та мікробіології долучитися до проєкту «Оптимізація виробництва ліпідів і екстракцій у іммобілізованих біоплівках мікроводоростей». Опис програми – за посиланням https://data.snf.ch/grants/grant/198750. Контактна особа – Майкл Штудер (michael.studer1@bfh.ch).
  • фахівцям галузі екології рослин долучитися до проєкту «Зміна функціонального складу пасовищ». Опис програми – за посиланням https://data.snf.ch/grants/grant/185110. Контактна особа – Андреас Стампфлі (andreas.stampfli@bfh.ch);
  • фахівцям з електричної інженерії та ІКТ долучитися до проєкту «InPercept – система виявлення та локалізації неавторизованих мобільних телефонів у будівлях». Опис програми – за посиланням https://data.snf.ch/grants/grant/198721. Контактна особа – Армін Шмідт (armin.schmidt@bfh.ch).

Бернська академія мистецтв запрошує:

  • фахівців у галузі акторських студій, літературознавства, історії мистецтва, музикознавства та інформатики долучитися до проєкту «Італійський провінційний театр і Рісорджіменто» Опис програми – за посиланням https://www.hkb-interpretation.ch/projekte/feltre-e. Контактна особа – Аннет Каппелер (annette.kappeler@hkb.bfh.ch);
  • фахівці галузі музеології, культури, історії мистецтв у ХХ-ХХІ ст. долучитися до проєктів «Продуктивність: Збереження, Суттєвість, Знання» https://performanceconservationmaterialityknowledge.com та «Activation Fluxus». Контактна особа – Ханна Хеллінг (hanna.hoelling@hkb.bfh.ch);

фахівців з музичної теорії долучитися до проєкту «Луїджі Керубіні та навчання композиції в Паризькій консерваторії як комплексної викладацької практики (1810–1840)». Опис програми – за посиланням https://www.hkb-interpretation.ch/projekte/luigicherubini. Контактна особа – Клаудіо Баччіагалуппі (claudio.bacciagaluppi@hkb.bfh.ch).

Школа медичних професій пропонує фахівцям галузей соціальних і медичних наук, що працюють переважно за напрямами антропології, сестринської справи, соціології, охорони здоров'я, соціальної роботи тощо, долучитися до проєкту «Розвиток спільнот турботи для тривалого догляду вдома». Опис програми – за посиланням http://www.nfp74.ch/en/projects/healthcare-at-home/project-kaspar. Контактна особа – Хейді Каспар (heidi.kaspar@bfh.ch).

Проєкт «Розуміння та сприяння психічному здоров’ю спортсменів під час змагань» запрошує до співпраці фахівців у галузі психології спорту, психічного здоров'я та статистики. Опис програми – за посиланням https://www.ehsm.admin.ch/en/areas-of-activity/sportpsychologie/mentale_gesundheit_im_leistungssport.html. Контактна особа – Філіпп Рьотлін (Philipp.Roethlin@baspo.admin.ch).

До роботи над проєктом «Налаштування вмирання», https://sterbesettings.ch/en пов’язаним із вивченням життєвого циклу та смерті, можуть долучитися фахівці в сфері медичної науки, соціології, релігієзнавства, культурології. Контактна особа – Коріна Кадуфф (corina.caduff@bfh.ch).

Школа соціальної роботи запрошує фахівців у галузі соціальних наук долучитися до проєкту «Від покоління до покоління: сімейні наративи в контексті добробуту та примусу». Опис програми – за посиланням http://www.nfp76.ch/en/projects/interventions-and-pathways-in-life/projekt-abraham. Контактна особа – Андреа Абрахам (andrea.abraham@bfh.ch).

Школа інженерії та інформатики пропонує фахівцям із робототехніки, людино-машинного інтерфейсу, комп’ютерного зору та дизайну, а також психології долучитися до проєкту «Cobotics, цифрові навички та дегуманізація роботи». Опис програми – за посиланням https://www.bfh.ch/en/research/research-projects/2020-892-020-929/. Контактна особа – Сара Дегальє Роша (sarah.degallierrochat@bfh.ch).

Проєкт «Варіабельність, динаміка та контроль серцевого ритму під час вправ» запрошує фахівців із медичної інженерії, серцево-судинної та загальної фізіології. Опис програми – за посиланням https://data.snf.ch/grants/grant/185351. Контактна особа – Кеннет Дж. Хантом (Kenneth.hunt@bfh.ch).

Фахівців зі штучного інтелекту, енергетики та дослідження операцій запрошують долучитися до проєкту «Ймовірнісне внутрішньодобове прогнозування фотоелектричної генерації для Швейцарського плато». https://data.snf.ch/grants/grant/200654 Контактна особа – Анжела Мейер (angela.meyer@bfh.ch).

Швейцарський федеральний інститут спорту Magglingen SFISM запрошує фахівців із біомеханіки, спортивних технологій, SmartTech та інформатики долучитися до проєкту «DigitalTwin». Опис програми – за посиланням https://www.ehsm.admin.ch/en/areas-of-activity/sporttechnologie.html. Контактні особи – Сільвіо Лоренцетті (silvio.lorenzetti@baspo.admin.ch) та Катя Оберхофер (katja.oberhofer@baspo.admin.ch).

Нагадаємо, Європейська Комісія запустила портал ERA4Ukraine https://euraxess.ec.europa.eu/ukraine для надання інформаційних і допоміжних послуг українським вченим.