ПРОДОВЖЕНО ГРАНТОВУ ПІДТРИМКУ ЩОДО РЕЄСТРАЦІЇ IP ОБ’ЄКТІВ В ЄС

Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій повідомляє, що 22 січня 2024 року стартувала програма SME Fund 2024. А це означає, що українські малі та середні підприємства (МСП) мають можливість заощадити кошти на реєстрації своїх об’єктів інтелектуальної власності в Європейському Союзі.

SME Fund 2024 – грантова програма, ініціатива Європейської комісії (European Commission), що реалізується Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу (European Union Intellectual Property Office - EUIPO) і триватиме з 22 січня 2024 року по 6 грудня 2024 року.

Базові вимоги та умови ті ж самі, що поширювалися на попередній період (23.01.2023 – 08.12.2023). Незмінною метою ініціативи залишається підтримка потенціалу МСП, підвищення розуміння інтелектуальної власності як цінного нематеріального активу, усвідомлення необхідності якісно нового підходу до розвитку ІР культури й сприяння залученню європейських та українських МСП не лише до європейського, а й світового економічного ринку.

Завдяки гранту можна отримати фінансову підтримку, що передбачає відшкодування:

  • 90% зборів, що стягуються країнами ЄС, які підтримують послугу IP Scan;

  • 75% зборів, що стягуються відомствами інтелектуальної власності (національні, регіональні ІР офіси та EUIPO), але не більше максимальної суми в 1000 євро;

  • 50% зборів, стягнутих WIPO за отримання міжнародної охорони для торговельної марки і промислового зразка;

  • 75% зборів, що стягуються національними патентними відомствами та ЄПВ за реєстрацію патентів, але не більше 3500 євро;

  • юридичні витрати в межах ЄС – 50%;

  • 75% зборів за заявку, що стягуються відомствами інтелектуальної власності (національні патенти та європейські патенти, включаючи унітарні патенти), але не більше 1500 євро, необхідних для охорони сортів рослин ЄС.

Для детальнішого ознайомлення з опціями та можливостями SME Fund представники EUIPO пропонують долучитися до онлайн-вебінару (англійською мовою), що відбудеться 06.02.2024 об 11:00 за київським часом. Реєстрацію відкрито й можна здійснити за посиланням, або ж звернутися до вебсторінки заходу.

 Детальніше про те, як подати заявку та взяти участь у програмі.