ДЗВО «УМО» ПРИЄДНАНО ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ З ВИЗНАННЯ ІНОЗЕМНИХ ОСВІТНІХ КВАЛІФІКАЦІЙ UARENET (UKRAINIAN RECOGNITION NETWORK)

13 травня 2024 року Наталія Муранова як т.в.о ректора ДЗВО «Університет менеджменту освіти» підписала «Протокол про приєднання до Меморандуму про створення та розвиток всеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти». Після підписання Протоколу ДЗВО «УМО» офіційно став учасником Всеукраїнської мережі UaReNet (UkrainianRecognitionNetwork) з повноваженням на проведення процедури визнання іноземних документів про освіту.

Всеукраїнська мережа з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet була створена за ініціативи Міністерства освіти і науки України та ENIC Ukraine як члена міжнародної мережі ENIC-NARIC і об’єднує 110 визнавачів освітніх кваліфікацій України.

18 лютого 2020 року відбулося урочисте підписання представниками Міністерства освіти і науки України та ENIC Ukraine Меморандуму про створення та розвиток Всеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet.

02 березня 2020 рокуна установчій конференції мережі UaReNet, на яку зібралися українські та міжнародні стейкхолдери за ініціативи широкої підтримки, зокрема представників Лісабонської конвенції, Бюро ENIC мережі ENIC-NARIC, Європейського реєстру забезпечення якості освіти (EQAR), Європейської студентської ради (ESU), Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Еразмус+ офісу в Україні та інших організацій приєдналися до мережі 85 закладів вищої освіти України, а на сьогодні їх вже налічується 95.

Цілі UaReNet:

• сприяння розвитку академічної мобільності, забезпеченню рівного доступу до вищої освіти, працевлаштуванню власників іноземних освітніх кваліфікацій;
  • розширення прав і можливостей особистості у навчанні впродовж життя;
  • підвищення в Україні рівня та вдосконалення якості процедури визнання іноземних освітніх кваліфікацій;
  • укріплення співпраці визнавачів іноземних освітніх кваліфікацій України;
  • налагодження обміну інформацією та досвідом;
  • впровадження та популяризація найкращих практик визнання іноземних освітніх кваліфікацій;
  • дослідження та вирішення проблемних питань у сфері визнання іноземних освітніх кваліфікацій.

Принципи UaReNet базуються на дотриманні:

• положень Конвенції про визнання кваліфікацій з вищої освіти в європейському регіоні (Лісабон, 11 квітня 1997 р.), додаткових текстів та рекомендацій до неї;
  • положень Глобальної конвенції про визнання кваліфікацій вищої освіти (Париж, листопад 2019 р.);
  • Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (Стандарти ESG);
  • основ прозорості, відповідальності, спільного діалогу, взаємоповаги та єдності форматів для обміну інформацією.

Завдання UaReNet:

• сприяння ефективній взаємодії між учасниками мережі UaReNet та міжнародних мереж з визнання іноземних освітніх кваліфікацій;
  • розповсюдження та дотримання ідеї прозорого і доброчесного визнання відповідно до Лісабонської конвенції, Глобальної конвенції, додаткових текстів та рекомендацій до неї, Стандартів ESG, національного законодавства та провідних практик визнання іноземних освітніх кваліфікацій;
  • розширення обміну інформацією між учасниками мережі UaReNet, створення, наповнення, використання та актуалізація баз даних між ENIC Ukraine та закладами вищої освіти;
  • проведення заходів та інформаційно-консультативної роботи щодо прозорих і справедливих практик, сучасних тенденцій визнання іноземних освітніх кваліфікацій;
  • розробка та впровадження програм, курсів і проєктів, у тому числі міжнародних, спрямованих на підвищення рівня обізнаності та обміну досвідом щодо процедури визнання іноземних освітніх кваліфікацій.