УЧАСТЬ БІНПО У ВІДКРИТОМУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ СЕМІНАР УКРІНТЕІ: «ВІДКРИТА НАУКА І ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ОСВІТИ І НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ»

УЧАСТЬ БІНПО У ВІДКРИТОМУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ СЕМІНАР УКРІНТЕІ: «ВІДКРИТА НАУКА І ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ОСВІТИ І НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ»

14 листопада 2024 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України взяли участь у відкритому науково-практичному семінар УкрІНТЕІ на тему: «Відкрита наука і штучний інтелект: сучасні виклики та можливості для освіти і наукових досліджень». У рамках відкритого науково-практичного семінару УкрІНТЕІ відбулось обговорення ключових питань, які стосуються двох важливих напрямів у сучасній науці та освіті, зокрема відкритої науки і штучного інтелекту.

Спікеркою заходу виступила Валентина Коваленко, кандидат педагогічних наук, старший дослідник, провідний науковий співробітник відділу хмароорієнтованих систем і штучного інтелекту в освіті Інституту цифровізації освіти НАПН України, експерт у галузі інтеграції технологій ШІ в освітній процес, а також у розробці хмарних та адаптивних навчальних систем.

Тема семінару охоплює ключові аспекти, пов’язані з тим, як відкрита наука і штучний інтелект можуть трансформувати сучасну науку та освіту.

У світі, в якому наукові дослідження та освітні процеси все більше орієнтовані на використання цифрових технологій, досягають дві тенденції:

  • відкрита наука – концепція, яка забезпечує відкритий доступ до наукових результатів, даних, публікацій та інструментів. Це дозволяє зменшити бар’єри для доступу до знань, покращує співпрацю між дослідниками, а також прискорює науковий прогрес за рахунок інтеграції відкритих ресурсів;
  • штучний інтелект – потужний набір інструментів, що вибирає алгоритми для вирішення складних задач, аналізу великих обсягів даних і процесів автоматизації. Упровадження ШІ в освіту дозволяє створити адаптивні навчальні системи, автоматизувати оцінювання, сприяти персоналізації навчального досвіду, а також зменшити навантаження на викладачів і науковців.

Семінар «Відкрита наука і штучний інтелект: сучасні виклики та можливості для освіти і наукових досліджень» є вершиною етапу розвитку науково-освітнього співробітництва та інтеграції новітніх технологій у навчальні та дослідницькі процеси. Розвиток відкритої науки і ШІ відкриває нові горизонти для покращення доступу до знань, підвищення ефективності наукових досліджень і створення умов для розвитку інновацій.

Колектив Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти щиро дякує організаторам науково-практичного семінару за можливість доєднатись та обговорити нагальні питання щодо розвитку цифрових технологій!