ІНФОДНІ ЕРАЗМУС+ ПРО МОЖЛИВОСТІ ВІД ЄС ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ ДЗВО «УМО»

З 19 по 21 грудня 2023 року відбулися Інформаційні Дні Програми ЄС Еразмус+ під егідою Європейського року навичок 2023, які були організовані Національним Еразмус+ офіс в Україні спільно з Представництвом ЄС в Україні, Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти України, Національним агентством кваліфікацій України, Інформаційним центром Еразмус+ молодь та Європейського корпусу солідарності за темами: «Інформаційний День Програми ЄС Еразмус+: можливості у сферах освіти, молоді та спорту для новачків» (19 грудня 2023р.);«Інформаційний День Програми ЄС Еразмус+ у сфері освіти» (20 грудня 2023р.); «Інформаційний День для представників відділів міжнародної співпраці ЗВО України – виконавців проєктів з міжнародної академічної мобільності Програми ЄС Еразмус+» (21 грудня 2023р.).

До заходу Інфоднів Еразмус+ долучилися представники ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України проректор з навчально-наукової, освітньої роботи та міжнародних зв’язків Наталія Муранова, директор Центру міжнародного співробітництва та освіти Світлана Грицай, методист вищої категорії Центру міжнародного співробітництва та освіти Лариса Бородінова, завідувач відділу моніторингу якості освіти, ліцензування та акредитації Олена Безнос, професор кафедрипедагогіка, адміністрування та спеціальної освіти Тетяна Рожнова та інші науково-педагогічні працівники Університету.

У сесіях вебінарів взяло участь понад 200 учасників з різних областей України: представники всіх типів організації (державні, громадські, приватні), що працюють у сферах освіти, молоді та спорту, представники шкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої, вищої освіти та освіти дорослих та організації, які планують брати участь в конкурсах Програми ЄС Еразмус+ у сфері освіти, інституційні координатори Еразмус+ та працівники, відповідальні за міжнародну співпрацю закладів вищої освіти.

З вітальним словом до учасників звернулись Віра Рибак, Представництво ЄС в Україні; Тарас Голуб, Радник Віце Прем’єра Міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України; Михайло Винницький, заступник Міністра освіти і науки України; Андрій Чесноков, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції; Андрій Бутенко, Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; Андрій Баланюк, Голова Національного агентства кваліфікацій.

Світлана Шитікова, координатор Національного Еразмус+ офісу в Україні, представила перші кроки участі в Програмі для організацій новачків, зокрема про основні документи, про правила Програми – Programme Guide, про ключові портали для пошуку партнрів та конкурсів, аналіз інституційної спроможності та існуючого досвіду, розробки ідей проєктів співпраці та Європейські студії у сферах шкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої, вищої освіти та освіти дорослих.

Катерина Жданова, менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні, презентувала особливості координації Програми на міжнародному та локальному рівнях, інституційних етапах якісної реалізації проєктів відповідно до вимог Програми, а також  про важливість співпраці з командою НЕО в Україні в посиленні конкурентоспроможності та привабливості ЗВО.

Вероніка Ткаченко, менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні розповіла про можливості в сфері професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, зосередивши увагу на можливостях мобільності та проєктів співпраці. Менедженр наголосила на ключових особливостях та цілях напрямів, вимогах до партнерств, ключових актвиностях, потенційній співпраці з іншими освітніми закладами та міжпроєктною синергію.

Учасники заходу від ДЗВО «УМО» з великою зацікавленістю приєднались до презентації про Європейські студії від Петра Крайніка, менеджера Національного Еразмус+ офісу в Україні, який в деталях презентував можливості напряму Жан Моне. Доповідач детально розповів про Модулі, Кафедри, Центри досконалості, та Мережі Жан Моне, їх цілі, вимоги, дедлайни та особливості дизайну. Зокрема, Петро Крайнік також надав практичні рекомендації з пошуку конкурсної програми та процедуру подачі аплікаційних форм.

В останній день сесії вебінарів Світлана Шитікова разом з Веронікою Ткаченко проконсультували присутніх про можливості у сфері вищої освіти та освіти дорослих: Проєкти співпраці, Альянси для інновацій, Альянси Європейських університетів.Доповідачі детально розглянули ключові кроки домашньої роботи для підвищення інституційної спроможності закладів вищої освіти впроваджувати проєкти з академічної мобільності та інших напрямів, міжпроєктну синергію та нову співпрацю задля активної участі в конкурсах 2024 р.

Наприкінці заходу всі спікери надали чіткі рекомендації щодо процедури участі та успішної подачі проєктної заявки на участь у конкурсах 2024 р., а також відповіли на запитання від учасників заходу Інфодні Еразмус+.