УЧАСТЬ БІНПО У ФОРУМІ «НАВИЧКИ МАЙБУТНЬОГО 2024»
28 листопада 2024 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України взяли участь у форумі «Навички майбутнього 2024» на тему: «Навички майбутнього: професійні кваліфікації та інтеграція до європейського ринку праці», який відбувся на базі Національного університету «Запорізька політехніка».
Мета форуму: створення платформи для обговорення ключових компетенцій, необхідних для успішної кар’єри в умовах швидких змін сучасного світу. Захід зібрав провідних експертів, представників влади, бізнесу та освітніх установ для обговорення ключових тем розвитку сучасних навичок, необхідних для успішної кар’єри в умовах швидких змін на ринку праці. Форум організовано за підтримки кількох авторитетних організацій, зокрема Національного агентства кваліфікацій, Національної служби України з питань державної служби, Всеукраїнського об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств металургійного комплексу «Федерація металургів України», а також ГС «Прогресильні».
Форум «Навички майбутнього 2024» покликаний привернути увагу до найактуальніших питань, пов’язаних із підготовкою кадрів, здатних ефективно працювати в умовах глобальних змін, технологічних інновацій та швидкої трансформації ринку праці. Основною метою заходу є сприяння розвитку тих компетенцій, які будуть необхідні молодим фахівцям і працівникам у майбутньому.
Роботу форуму відкрив: Віктор Грешта, ректор Національного університету «Запорізька політехніка». З вітальними словами виступили: Юлія Гришина, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Юрій Баланюк, голова Національного агентства кваліфікацій, Наталія Алюшина, голова Національного агентства України з питань державної служби.
Форум «Навички майбутнього 2024» охоплює кілька ключових напрямів, які є важливими для адаптації сучасних працівників до нових умов праці та технологічних змін.
Сучасні тенденції розвитку технологій та їх вплив на ринок праці. У рамках цієї сесії учасники обговорили вплив нових технологій, таких як штучний інтелект, роботизація, великий дані (Big Data) та інтернет речей (IoT) на різні сфери діяльності. Акцент був зроблений на тому, які професії зникатимуть і які нові можливості для кар’єрного росту відкриваються для молодих фахівців.
Розвиток кваліфікацій для ефективної роботи в нових умовах. Науковці, викладачі та експерти з практики поділились досвідом розробки та удосконалення навчальних програм, орієнтованих на підготовку кадрів для роботи в сучасних умовах. Це включає в себе адаптацію стандартів освіти до вимог ринку праці та нових технологій.
Стажування, працевлаштування та кар’єрний розвиток. Окремою темою стає важливість стажувань та практичного навчання для студентів та молодих фахівців. Учасники змогли дізнатися про можливості для розвитку кар'єри в сучасних компаніях, а також отримати поради щодо успішного працевлаштування.
Взаємодія освіти та бізнесу: потреби ринку праці. Презентації від представників бізнесу, зокрема з галузі металургії, допомогли краще зрозуміти, які саме навички є найбільш затребуваними в роботі з новими технологіями, а також як налагодити співпрацю між навчальними закладами та підприємствами для підготовки кваліфікованих кадрів.
У форумі взяли участь представники органів державної влади, академічної спільноти, роботодавців, зокрема з таких секторів, як металургія, інформаційні технології, машиностроєння, енергетика та інших високотехнологічних галузей.
Форум «Навички майбутнього 2024» в НУ «Запорізька політехніка», став важливим кроком до формування нової генерації фахівців, здатних працювати в умовах швидко змінюваного ринку праці.
Колектив Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти щиро дякує усім спікерам форуму. Це подія, яка не лише відкриє нові перспективи для здобувачів вищої освіти, науковців та молодих фахівців, але й дозволяє створити міцні зв’язки між університетом, бізнесом і державними інституціями для підготовки кадрів, які здатні відповісти викликам нашого прогресивного майбутнього.