УЧАСТЬ БІНПО В УСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «СУЧАСНІ МОДЕЛІ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ І НАВЧАННЯ ЯК ДЖЕРЕЛО ІННОВАЦІЙНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ  ТА МЕХАНІЗМ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО  ТА СВІТОВОГО ЕКОНОМІЧНОГО ПРОСТОРУ»

УЧАСТЬ БІНПО В УСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «СУЧАСНІ МОДЕЛІ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ І НАВЧАННЯ ЯК ДЖЕРЕЛО ІННОВАЦІЙНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ ТА МЕХАНІЗМ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО ТА СВІТОВОГО ЕКОНОМІЧНОГО ПРОСТОРУ»

Із21 по 23 вересня 2023 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасні моделі професійної освіти і навчання як джерело інноваційних трансформацій та механізм інтеграції до європейського та світового економічного простору», яка відбулася на базі Державного навчального закладу «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова». Захід присвячено Європейському тижню професійних навичок 2023, який пройде 23-27 жовтня 2023 року та має за мету привернути увагу, наскільки професійна освіта та навчання мають ключове значення для формування людського капіталу в Україні.

Організаторами заходу стали Міністерство освіти і науки України, Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти, Кластер поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій «Поліграфія: логістика, сервіс, якість», Державний навчальний заклад «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова».

Конференція проходила у змішаному форматі. Захід зібрав понад 100 офлайн-учасників і більше 150 учасників з різних регіонів України, які долучилися до конференції за допомогою дистанційних технологій. Загалом участь у роботі конференції взяли представники провідних закладів професійної освіти поліграфічного профілю, закладів вищої освіти та промислових компаній м. Києва та Київської області, м. Львів, м. Дніпро, м. Харків, м. Херсон, а також міжнародний учасник зі Швейцарії. Це надало міжнародного статусу події, підвищило її світове значення для розвитку поліграфічної галузі та поліграфічних медіатехнологій як базису формування інформаційної безпеки держави.

Зустріч відбулася в рамках діяльності поліграфічного кластерного об’єднання за підтримки Ірини Шумік, генерального директора директорату професійної освіти МОН України.

Партнери конференції: Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, Департаменту розвитку Львівської міської ради.

Основні учасники конференції – керівники та представники студентсько-педагогічних колективів закладів освіти: Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України (м. Біла Церква, директорка – Вікторія Сидоренко), Державний навчальний заклад «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» (м. Львів, директорка – Ірина Бурак); Державний навчальний заклад «Харківський поліграфічний центр професійно-технічної освіти» (м. Харків, директорка – Вікторія Пономарьова); Український державний хіміко-технологічний університет (м. Дніпро, Дніпропетровська область, ректор – Костянтин Сухий); Комунальний заклад «Київський професійний коледж інформаційних технологій та поліграфії» (м. Київ, директорка – Алла Гончаренко); Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну (м. Біла Церква, директорка – Алла Степура); Херсонський професійний ліцей зв’язку та поліграфії (м. Херсон, директорка – Надія Лучко).

Мета проведення заходу: обговорення сучасних тенденцій впливу інноваційних змін на ринок праці та зайнятість; формування людського потенціалу, ціннісно-ментальні характеристики фахівців видавничо-поліграфічної галузі; формування відносин у партнерствах (державно-приватне партнерство); механізми регулювання конкурентних відносин та мережевої кооперації; кластерні політики для розвитку регіонів в умовах децентралізації, моделі відкритої освіти, освітні тренди, практики, інсайти.

Упорядкованість пленарного засідання та фасилітаційних секцій додала зручності для кожного учасника конференції, створила належні умови для ефективної роботи учасників в блоках.

21 вересня 2023 року відбулось урочисте відкриття конференції «Коло солідарності – глобальний перехід до трансформації освіти». Сесія наголошувала на важливості солідарності в трансформації професійної освіти та залученості молоді до цих процесів. Відкриття конференції гостинно здійснила приймаюча сторона – Ірина Буряк, директорка Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова та талановитий, національно-патріотичний колектив здобувачів освіти та педагогічних працівників.

З вітальними промовами до учасників події звернулися: Ірина Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти; Наталя Ісаєва, голова Кластеру поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій; Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО; Віктор Сергеєв, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини; Володимир Бобко, директор НМЦ ПТО у Львівській області.

Відбулась робота фасилітаційної сесії «Міжсекторальне партнерство в сфері професійної освіти як умова розвитку економіки регіонів».

Успішні практики організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗП(ПТ)О в умовах дії воєнного стану від БІНПО висвітлили: Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професор, яка окреслила основні тренди, що характеризують сучасний ринок праці та його вимоги до навичок майбутніх фахівців; Олена Юденкова, учений секретар БІНПО, кандидатка педагогічних наук, звернула увагу на аспекти модернізації змісту і форм професійного навчання в ЗП(ПТ)О; Алла Ковалевська, доцентка, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри управління та адміністрування, координатор МВА програм з розвитку управлінських компетенцій ННІ «Каразінська школа бізнесу» Харківського національного університету імені В Н. Каразіна; Максим Потапчук, директор ТОВ «Метал Принт», аспірант Українського державного хіміко-технологічного університету.

22 вересня 2023 рокувідбуласьфасилітаційна сесія «Кластерні політики для забезпечення сталого розвитку держави та її регіонів». Сесія наголошувала на прийнятті рішень для трансформацій: що потрібно зробити для трансформації професійної поліграфічної освіти та розвитку кластерних політик.

Провідним спікером сесії виступив Enn KERNER, віце-президент «Естонського Союзу Інженерів», член консультативної ради «Міжнародного гуртка освітніх інститутів графічного, медіатехнологій та менеджменту поліграфії», який запропонував об’єднання зусиль усіх присутніх задля подальшого розвитку з відновлення промислового та освітнього сектору України поліграфічного спрямування; спільну участь у глобальному конкурсі World Skills Competition of Trade 11 (технології друку) – оператор друку на змаганнях Lyon2024 World Skills; трансформацію цифрової освіти на базі хмарних технологій.

Діалог був активно підтриманий не тільки освітянами, а й участю голі поліграфічних кластерів м. Дніпра та м. Львова (Наталі Ісаєвої та Ярослава Бойчука).

У цей день відбулось відвідування поліграфічного підприємства «УкрПоло» (м. Стрій). Це один із лідерів поліграфічних фірм України. Уже понад 20 років «Видавничий дім «Укрпол» є успішною компанією, яка виготовляє поліграфічну продукцію для харчових, фармацевтичних, побутових та косметичних товарів відповідно до вимог стандартів ISO 9001, BRCGS PPM та FSC®-STD-40-004.

Учасниками конференції презентовано роботу над міні-проєктами: «Надихаючі ідеї для трансформації професійної поліграфічної освіти».

У цілому комунікаційний майданчик працював під гаслом: «Розвиток потенціалу професійної поліграфічної освіти».

У ході роботи конференції презентовано інноваційні практики усіх учасників події. Конференція стала джерелом натхнення для реалізації власних R&D проєктів кожного учасника.

Висловлюємо слова щирої вдячності усім організаторам, партнерам, спікерам, учасникам за спільну активну роботу над проблемою формування та відтворення людського капіталу в умовах війни та відновлення України.

За підсумками конференції сформовано відповідну резолюцію, до якої увійшли основні ідеї та пропозиції, висловлені учасниками заходу.