ВІДБУЛАСЯ ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЮ «ШКОЛА СИНЕРГІЇ ОСВІТИ І ДУХОВНОСТІ: НОВІ ВИКЛИКИ, ТРЕНДИ І МОЖЛИВОСТІ»

17 листопада 2023 року кафедрою педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» у форматі онлайн було проведено ІV Міжнародну науково-практичну конференцію «Школа синергії освіти і духовності: нові виклики, тренди і можливості» у форматі онлайн.

Співорганізаторами конференції виступили: Університет гуманітарних і природничих наук імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща); Хардінський Християнський університет (США); Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України; Лабораторія духовного розвитку особистості Університету Григорія Сковороди в Переяславі; Громадська організація «Возлюби»; Громадська рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України; ГО «Українська асоціація екологічної психологічної допомоги»; ВБФ «Східноєвропейська гуманітарна місія».

Робота конференції була спрямована на створення фахового і ефективного майданчика для вітчизняних і зарубіжних науковців, молодих учених та практико орієнтованих освітян задля ознайомлення з результатами наукових досліджень та емпіричним досвідом співіснування та синергії освіти і духовності.

У конференції взяли участь понад 100 учасників – науково-педагогічні й педагогічні працівники закладів освіти, наукові співробітники, докторанти, аспіранти, здобувачі вищої освіти різних рівнів, соціальні педагоги та соціальні працівники, тьютори, представники релігійних організацій, волонтери, активні члени територіальних громад.

Модератор конференції - доцент кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти Навчально-наукового інституту менеджменту та психології Університету менеджменту освіти, кандидат педагогічних наук Дмитро Грищук.

На початку роботи конференції з вітальним словом виступили: Микола Кириченко, ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор філософії; Інна Отамась, проректор з наукової роботи та цифровізації ДЗВО «Університет менеджменту освіти», кандидат історичних наук доцент; В’ячеслав Супрун, директор Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти», кандидат економічних наук, доцент; Тетяна Волотовська, завідувач кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти, ДЗВО «Університет менеджменту освіти», кандидат педагогічних наук; Людмила Филипович, провідний науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАНУ, доктор філософських наук, професор.

Після привітання учасників було заслухано і обговорено виступи доповідачів пленарного засідання: «Істина, що може тебе звільнити», Річард Баггет, президент консалтингової компанії «Розвиток організацій» (США), офіційний представник Міжнародного Біблійного інституту (США); «Роль духовності в процесі розвитку бізнесу та формування лідерських навичок», Гері Скідмор, головний виконавчий директор та виконавчий голова компанії Aberdeen Technology Company, член ради директорів James Avery Company (США); «Україна в Європі. Європа в Україні: духовно-освітній зріз», Людмила Филипович, провідний науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАНУ, доктор філософських наук, професор; «Наукова школа академіка Віталія Івановича Бондаря», Віктор Гладуш, професор кафедри педагогіки і спеціальної освіти Педагогічного факультету Католицького університету в Ружомберку (Словацька Республіка); «Духовна складова життєдіяльності особистості», Мирослав Савчин, завідувач кафедри психології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктор психологічних наук, професор; «Створення моделі ефективного впровадження курсу ДМЖЛС в умовах НУШ», Ірина Сіданіч, професор кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор педагогічних наук, професор; «Синергія духовності та моральності у вихованні студентської молоді», Олег Огірко, доцент кафедри філософії та педагогіки Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. Гжицького, доктор філософії, доцент; «Духовні виклики сучасної психології», Людмила Гридковець, Київська трьохсвятительська духовна семінарія, співзасновник і голова Української Асоціації Християнської Психології, кандидат психологічних наук, доцент; «Створення культурно-освітнього середовища на основі підвищення рівня духовної культури усіх суб’єктів освітнього процесу як передумова реалізації концепції Нової української школи», Алла Кухарчук, генеральний директор ТОВ Софіївсько-Борщагівський ліцей «Софія» та керівник освітнього проекту «Sofia Global Education», експерт ДНУ «ІМЗО»; «Духовно-моральне виховання студентської молоді в умовах академічної доброчесності та сучасні виклики освіти», Нінель Химич, доцент кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, завідувач лабораторії духовного розвитку особистості, Університет Григорія Сковороди в Переяславі, кандидат педагогічних наук, доцент; «Перспективні виклики сучасності в контексті формування та розвитку українського виховного ідеалу», Дмитро Грищук, доцент кафедри педагогіки, адміністрування і соціальної роботи ДЗВО «Університет менеджменту освіти», кандидат педагогічних наук.

Після пленарного засідання відбулася робота трьох секцій:

• Секція 1. «Синергія психології і духовності»

• Секція 2. «Синергія загальної середньої освіти і духовності»

• Секція 3. «Використання сучасних освітніх технологій у процесі розвитку освіти і духовності, міжнародний досвід»

Завершальна частина конференції позначилась звітами керівників секцій про особливості роботи секцій, а також обговоренням актуальних питань та перспектив подальшої співпраці.

Запис конференції можна переглянути на YouTube: