ВІДБУВСЯ V ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ СЕМІНАР «ПОЗИЦІОНУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ НА РИНКУ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»
26 жовтня 2023 року кафедрою педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України спільно із Бориспільським академічним ліцеєм ім. А. Федорчука було організовано роботу V Всеукраїнського науково-методологічного семінару «Позиціонування закладів освіти на ринку освітніх послуг в умовах воєнного стану», який проходив у рамках ХV Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті».
З урахуванням онлайн формату проведення заходу, активну участь у семінарі взяло понад 170 учасників.
Робота семінару була зосереджена на напрямах:
-
Організація освітнього процесу в закладах освіти в умовах воєнного стану.
-
Ресурс-менеджмент як необхідна складова самоменеджменту майбутніх керівників закладів загальної середньої освіти в умовах викликів сьогодення.
-
Управління закладами вищої освіти в європейському вимірі.
-
Ціннісні орієнтири в управлінні Нової української школи: сучасний стан та перспективи.
-
Емоційний інтелект у процесі професійного становлення менеджера освіти.
-
Трансформація стратегій позиціонування навчальних закладів на ринку освітніх послуг в умовах воєнного стану.
-
Смарт-освіта – нова парадигма сучасної системи освіти.
-
Миротворчість та миробудування як принципи Нової української школи.
-
Основні вектори розвитку позитивного іміджу майбутніх керівників закладів освіти у процесі магістерської підготовки.
-
Особливості використання маркетингового аудиту в управлінні ЗЗСО.
-
Умови та перспективи електронного управління в ЗЗСО.
-
Стратегія розвитку як складова управління ЗЗСО.
-
Психологічні засади професійної підтримки педагогічних працівників в умовах воєнного стану.
Модератири заходу: Тетяна Рожнова, професор кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент; Анна Бердник, заступник директора з навчально-виховної роботи Бориспільського академічного ліцею ім. А. Федорчука, вчитель англійської та німецької мови, кандидат педагогічних наук.
На початку роботи семінару з вітальним словом звернулися: Микола Кириченко, ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти», член-кореспондент Національної академії наук вищої освіти України, доктор філософії; Інна Отамась, проректор з наукової роботи та цифровізації, кандидат історичних наук, доцент; Катерина Шабан, начальник Управління освіти і науки Бориспільської міської ради Київської області, кандидат економічних наук; В’ячеслав Супрун, директор Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти», кандидат економічних наук, доцент; Оксана Пономарьова, директор Бориспільського академічного ліцею ім. А. Федорчука; Тетяна Волотовська, завідувач кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти, кандидат педагогічних наук.
У подальшому, за визначеними напрямами роботи семінару, було презентовано грунтовні доповіді провідних науковців Університету менеджменту освіти; випускників, аспірантів і здобувачів кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти; досвідчених керівників та освітніх практиків, серед яких: В’ячеслав Супрун«Підготовка кадрів для освітньої галузі україни в умовах глобальних викликів і сучасних загроз»; Оксана Пономарьова «Умови та перспективи електронного управління в ЗЗСО»; Тетяна Волотовська«Ресурс-менеджмент як необхідна складова самоменеджменту майбутніх керівників закладів загальної середньої освіти в умовах викликів сьогодення»; Наталя Котлярова, заступник директора з НВР Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Краматорської міської ради Донецької області, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньої програми «Управління навчальним закладом» Університетуу менеджменту освіти «Організація дистанційного навчання в ЗЗСО в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуацій»; Олексій Голик, фінансовий директор, ГК «Olkom», випускник освітньої програми «Педагогіка вищої школи» Університет менеджменту освіти «Фінансування закладів освіти: сучасність та перспективи»; Наталія Тименко, директор Бориспільського будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» Бориспільської міської ради «Мобільність позашкільної освіти як важлива умова збереження та розвитку галузі»; Світлана Урда, учитель початкових класів, спеціаліст І категорії Бориспільського академічного ліцею ім. А. Федорчука «Сертифікація педагогічних працівників очима учасника сертицікації».
По завершенню семінару учасники заходу відмітили високий професійний рівень проведення семінару. Необхідно також зазаначити, що матеріали доповідачів буде розміщено на сайті Навчально-наукового інституту менеджменту та психології за посиланням: http://umo.edu.ua/materiali-konferencij-nimp, а також на Ютуб-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCvvxuIWlbzpWtE1pFjPoVcA