Виїзне  засідання   науково-методичної   ради  на  Волині

Виїзне засідання науково-методичної ради на Волині

25-26  травня 2016 року відбулось виїзне засідання науково- методичної   ради  ДВНЗ «Університет  менеджменту  освіти» НАПН України на  базі Волинського  інститутупіслядипломної освіти  з  теми «Науково-методичний  супровід  інноваційної  діяльності  в  освітньому просторі  сучасного  навчального  закладу».

Відкрив засідання Віктор Васильович Олійник, ректор ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, академік, доктор педагогічних  наук,  професор, голова  Ради  ректорів  (директорів)  Українського  відкритого  університету  післядипломної освіти.  Він окреслив  важливі  питання  й  актуальність  заходу.

Із  вітальним  словом  виступив  Петро Степанович Олешко,  ректор Волинського ІППО, кандидат історичних наук, доцент, який наголосив, що суспільство ставить запит на інноваційну освіту, розвиток  інноваційних навчальних  закладів,  акцентував увагу учасників  засідання  на  ролі  ВІППО  у  здійсненні  інноваційних  процесів  в  освіті  регіону.

Головний доповідач, Валентина Василівна Вітюк, проректор з  наукової  роботи  Волинського  ІППО, кандидат  педагогічних  наук, доцент, представила досвід Інституту щодо науково-методичного супроводу інноваційної діяльності в освітньому просторі сучасного навчального закладу.  У  своєму виступі  доповідач  поінформувала, що ВІППО, здійснюючи науково-методичний супровід інноваційної роботи в освіті  волинського  краю, забезпечує державну освітню політику на сучасному етапі реформування, відображає головні стратегічні напрями у післядипломній  педагогічній  освіті, працює  на забезпечення  якісної  освіти,  на  конкретних  прикладах  продемонструвала  здобутки  освітян  регіону  в  цих  питаннях.

Під час обговорення питання Микола Олексійович Кириченко, перший проректор — проректор  з  науково-педагогічної  та  навчальної роботи  ДВНЗ  «Університет  менеджменту  освіти» НАПН України,  доктор філософії, член-кореспондент Академії наук вищої освіти України, підкреслив важливість співпраці регіональних інститутів післядипломної педагогічної  освіти  в  рамках  Консорціуму  закладів  післядипломної  освіти  та нещодавно  створеного  Українського  відкритого  університету післядипломної  освіти  (УВУПО),  як  інноваційного  сучасного  навчального  закладу  європейського  типу.  Така  співпраця,  на  переконання  виступаючого, сприятиме створенню організаційної моделі ефективної  взаємодії  регіональних  закладів післядипломної  педагогічної  освіти  в  єдиному  освітньому  просторі  та  сприятиме  здійсненню  освітньої  реформи   в  Україні.

26 травня члени науково-методичної ради мали змогу ознайомитися із досвідом роботи експериментального навчального закладу «Луцька гімназія № 21 імені Михайла Кравчука Луцької міської ради», науково-методичний супровід якого здійснює Волинський ІППО. Педагоги навчального закладу презентували майстер-класи з тем: «Впровадження інноваційної системи оцінювання як  шлях підвищення якості освіти» (Мартинюк О. В., Зубаль Н. Г.), «Методична система формування дослідницьких умінь учнів та  шляхи її  реалізації» (Ягенська Г. В., Захарчук В. Є.), «Навчання ХХІ століття: право голосу та  вибору» (Кузьмич О. А., Мельник А. М.), «Хмарні сервіси для організації єдиного освітнього простору» (Коваль О. В., Кучмук Н. А.).

Участь у засіданні ради взяли керівники експериментальних навчальних закладів регіонального рівня, обласних інститутів післядипломної  педагогічної  освіти,  науково-педагогічні  працівники  Волинського  інституту  післядипломної  педагогічної  освіти.

Поза формальним засіданням члени науково-методичної ради ознайомилися зі здобутками педагогів області під час огляду обласної виставки  дидактичних  і  методичних  матеріалів  «Творчі сходинки педагогів Волині» та  експозиції музею історії освіти Волині; долучилися до благодійної  акції «Мистецька вітальня» від волонтерського центру «Серце патріота», де  переглянули виступ державного академічного Волинського  народного  хору;   відвідали  історико-культурний  заповідник «Старий Луцьк»  та  прийняли  участь  в  ряді  інших  заходів.

Ректор  Волинського  ІППО  Петро Олешко  подякував  усім  учасникам  заходу  за  плідну  роботу  в  засіданні   науково-методичної   ради  ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України на  базі Волинського  інституту  післядипломної  освіти  та  запросив  усіх  завітати  на  Волинь  у  наступні  роки.