ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»

22 лютого 2024 року Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти у партнерстві з ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, Інститутом педагогіки НАПН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Асоціацією керівників шкіл України проведено науково-практичну конференцію «Актуальні питання забезпечення стійкості системи управління освітою в умовах воєнного стану», яка об’єднала близько 500 учасників із м. Києва, Донецької, Запорізької, Одеської, Волинської, Луганської, Хмельницької, Чернівецької, Дніпропетровської, Харківської, Кіровоградської, Житомирської, Черкаської областей.

Донецький обласний інститут післядипломної освіти є двічі переміщеним закладом освіти, починаючи з 2014 року для колективу інституту, який очолює Юлія Бурцева, ректор інституту, кандидат педагогічних наук, доцент, наразі створені всі умови для роботи Національною академією педагогічних наук України, ДЗВО «Університет менеджменту освіти».

До роботи конференції долучилися науковці, докторанти, аспіранти, методисти, керівники та педагогічні працівники закладів освіти, фахівці в галузі освіти, керівні кадри та працівники органів управління освітою територіальних громад та військових адміністрацій, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, інклюзивно-ресурсних центрів.

Мета конференції – узагальнити та систематизувати основні тенденції та особливості форм і методів управління освітою в умовах воєнного стану, окреслити перспективи відновлення системи освіти в повоєнний час.

З доповіддю «Освіта для миру: стійкість управління в перехідний період» виступила Тамара Сорочан, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, директор Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

Тема освіти для миру досліджується науковцями Національної академії педагогічних наук України. За результатами досліджень видані наукові праці, проведений Українсько-Польський форум, діджитал-діалог між студіями НАПН України, Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО УМО, університетів та інших закладів освіти.

На конференції були представлені як теоретичні основи управління освітою в умовах війни, так і досвід керівників із регіонів України. Для учасників конференції проведені круглі столи з обговорення різних підходів до проблем управління, майстер-клас із нормативно-правового забезпечення ключових управлінських аспектів.