РЕКТОР М.О. КИРИЧЕНКО – УЧАСНИК ТРЕТЬОГО КОНГРЕСУ ПАРЛАМЕНТАРИСТІВ ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

22 червня 2022 року відбувся Третій конгрес парламентаристів до Дня Конституції України на тему: «Конституція України: виклики воєнного часу та перспективи відновлення держави».

Засідання відбулося форматі ZOOM-конференції.

Захід було організовано Навчально-науковим інститутом публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедрою парламентаризму Інституту та ГО «Академія парламентаризму».

У роботі конгресу взяли участь народні депутати України, провідні науковці, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, а також докторанти, аспіранти, магістранти та інші зацікавлені особи та інституції.

З вітальними словами виступили директор Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського університету імені Тараса Шевченка Лариса Комаха, заступник голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Володимир Слишинський, секретар Київради Володимир Бондаренко, народні депутати України ІХ скликання Андрій Клочко, Валерій Колюх, Володимир Крейденко, Олександр Аліксійчук, постійний представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді України Тарас Мельничук, народний депутат України ІІ-ІІІ скликання Микола Кириченко, а також фундатор Конгресу парламентаристів, президент ГО «Академія парламентаризму», доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри парламентаризму Валентина Гошовська.

Конгрес пройшов у форматі дебрифінгу, під час якого народні депутати України ІІ скликання, які особисто брали участь у прийнятті Конституції України 28 червня 1996 року (Валентина Гошовська, Микола Кириченко, Лілія Григорович) обговорили актуальні питання реалізації положень Основного Закону України в умовах воєнного часу та відновлення держави з діючими народними депутатами ІХ скликання, провідними науковцями та громадськими діячами. Такий обмін думками дозволив обґрунтувати практичні рекомендації органам державної влади щодо подальшого удосконалення Конституції України, приведення її ключових положень у відповідність до тих викликів, які постали перед нашою державою.

За результатами роботи Третього конгресу парламентаристів було прийнято резолюцію, в якій зазначається, що Конституція України – це не лише документ, що має найвищу юридичну силу, прийнятий Верховною Радою України 28 червня 1996 року, але й основа української державності, акт легітимізації її незалежності, унітарності та соборності, інституційна матриця публічного управління, визначальний чинник державотворення та перемоги над ворогом, а також основа представницько-парламентської системи правління, що забезпечується вибором гідних і вільних представників народу, наділених повноваженнями до прийняття загальнодержавних рішень, гарантування законності і демократії.

Джерело: http://ipacs.knu.ua/?lang=ukr&tip=osn&filtername=&page=2&tipn=News&newsid=1974