«STEM-ШКОЛА – 2022» В ДІЇ

Усвідомлення необхідності неперервного педагогічного розвитку, розуміння нових соціально-економічних викликів, що постають зараз, Державний заклад вищої освіти «Університет менеджменту освіти», Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та видавництво «Видавничий дім «Освіта» ініціювали та шостий рік поспіль успішно реалізовують на партнерських засадах соціальний всеукраїнський інноваційний освітній проєкт «STEM-школа» на платформі Українського проєкту «Якість освіти». Таке STEM-партнерство сприяє створенню відкритих освітніх ресурсів неформальної освіти, які доповнюють форми формальної освіти дорослих, засоби підвищення кваліфікації, надають можливість мотивувати педагогічних працівників активно впроваджувати освітні STEM-інновації.

Щорічно «STEM-школа» проводить дві сесії відповідно до навчальної програми організації та проведення спецкурсу «STEM-школа» з підвищення рівня професійних компетентностей педагогічних працівників (математичної, природничої, технологічної, інформатичної, мовно-літературної освітніх галузей) дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти, професійної передвищої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа». Оновлена версія програми на 2022 рік розглянута на засіданні кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ й схвалена вченою радою Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України (протокол № 1 від 12 січня 2022 року).

Слухачі розвивають професійні компетентності, вивчають досвід новаторів, методичні рекомендації, приклади програм, отримують для впровадження авторські методичні матеріали, кейси інтегрованих STEM-уроків (проєктів, екскурсій) тощо.

Понад 7000 учасників зареєструвалося у роботі зимової сесії «STEM-школи – 2022», яка розпочалася 22 лютого 2022 року в дистанційному форматі.

Цього року зимова сесія не була завершена через початок війни. Багато освітян наразі захищають Україну із зброєю в руках, ховаються у бомбосховищах або були змушені покинути свої рідні міста і села. Проте, всі не скорені війною, матимуть можливість продовжити навчання.

Актуальні матеріали зимової сесії «STEM-школи – 2022» знаходяться у відкритому доступі за посиланням: http://yakistosviti.com.ua/uk/web-stem-shkola-2022. Ті учасники, хто зареєструвалися матимуть можливість завершити навчання, пройти тестування та отримати відповідні сертифікати підвищення кваліфікації.

У програмі зимової сесії 70 спікерів представили навчально-методичні матеріали від за такими напрямками:

• про науково-методичні аспекти розвитку напрямів STEM/STREAM-освіти;
  • як розробити за готовим конструктором STEM-урок або заняття;
  • про особливості реалізації STEM-проєктів;
  • як побудувати колаборацію з партнерами для кращих результатів.

Представлені навчально-презентаційні відео матеріали переможців конкурсу «Кращий гендерночутливий STEM-урок», а також досвід роботи регіональних STEM-шкіл, серед яких: «STEM на Дніпрі», «Терно-STEM», «STEM-освіта в Рівненській області», «STEM на Хортиці», «Полтава-STEАM», «STEM-Прикарпаття»,  «STEM на Буковині», «STEM-освіта в Херсонській області».