У БІНПО ПРОДОВЖИВ РОБОТУ  ВІДКРИТИЙ UNIVERSAL-МАРАФОН «СИЛА УКРАЇНИ – У КОЖНОМУ З НАС»

У БІНПО ПРОДОВЖИВ РОБОТУ ВІДКРИТИЙ UNIVERSAL-МАРАФОН «СИЛА УКРАЇНИ – У КОЖНОМУ З НАС»

29 березня 2022 року на базіБілоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України продовжив роботу ВІДКРИТИЙ UNIVERSAL-МАРАФОН «СИЛА УКРАЇНИ – У КОЖНОМУ З НАС».

Марафон об’єднав учасників не лише з різних куточків України, зокрема Київ, Вінниця, Харків, Суми, Чернігів, Черкаси, Житомир, Біла Церква, але й за кордоном – Польща, Німеччина, Словенія.

Понад 60 точок підключення. Науково-педагогічні працівники, здобувачі вищої освіти, слухачі курсів підвищення кваліфікації, волонтери і ключові стейкголдери взяли участь в марафоні.

Захід традиційно розпочато зініційованою Президентом України хвилиною мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Відкрила марафон Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка. Вікторія Вікторівна пояснила тлумачення поняття «марафон», обґрунтувала актуальність проведення подібних заходів для освітян в умовах воєнного стану. Навела статистику щодо загиблих і поранених дітей за час війни. Вікторія Сидоренко наголосила, що діти зазвичай доволі гостро переносять будь-які кризові ситуації, і війна –  не виняток. Дітям старшого віку дуже складно, адже вони вже розуміють, що відбувається, але ще не мають достатньо життєвого досвіду, щоб ефективно боротися зі своїми емоціями. Діти із особливими освітніми потребами – найуразливіша  і найбеззахисніша категорія населення.

Модераторка Ірина Кучерак, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, провела тренінг «Підтримка учнів з особливими освітніми потребами та їхніх батьків у надзвичайних ситуаціях».  Ірина Володимирівна дала поради, як можна підтримати дітей, заспокоїти та пояснити ситуацію в країні. Було систематизовано та структуровано дії дітей та дорослих, які відповідають за їхню безпеку, у надзвичайних ситуаціях. Наведено послідовність дій у небезпечних ситуаціях, виокремлено фізіологічні зміни в організмі людині при стресових подіях.

Модераторка Оксана Рудич, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри педагогіки, психології та менеджменту БІНПО, провела майстер-клас «Кризові комунікації в умовах гібридної війни». Разом із учасниками марафону було виокремлено головні складники  гібридної війни, яка проходить на території нашої країни (озброєння, дипломатія, економіка, медіа). Розглянуто еволюційні етапи гібридної війни в Україні, починаючи з 1918 року. Озвучено алгоритм ефективних дій в умовах інформаційної війни. Надано поради для збереження критичного мислення та інформаційної гігієни. Структуровано план кризових комунікацій та сценарій послідовності взаємодії в кризових умовах.

На завершення заходу директорка БІНПО Вікторія Сидоренко озвучила асоціативний доробок видатного українського  поета і драматурга Олександра Олеся:

Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!..
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
До суду тебе не скують ланцюги,
І руки не скрутять ворожі:
Стоять твої вірні сини навкруги
З шаблями в руках на сторожі.
Стоять, присягають тобі на шаблях
І жити і вмерти з тобою,
І прапори рідні в кривавих боях
Ніколи не вкрити ганьбою!.

Запис заходу доступний для перегляду на ютуб-каналі БІНПО за посиланням: https://youtu.be/rGlVzp7ClQ0

Дякуємо всім, хто долучився до марафону, за активність модераторів та учасників.