У БІНПО ВІДБУВСЯ ВІДКРИТИЙ ОНЛАЙН-ЛЕКТОРІЙ  «АДАПТАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ ОСВІТНІХ ТРАЄКТОРІЙ  ДО СУЧАСНИХ ОСВІТНІХ ТРЕНДІВ»

У БІНПО ВІДБУВСЯ ВІДКРИТИЙ ОНЛАЙН-ЛЕКТОРІЙ «АДАПТАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ ОСВІТНІХ ТРАЄКТОРІЙ ДО СУЧАСНИХ ОСВІТНІХ ТРЕНДІВ»

15 жовтня 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбувся відкритий онлайн-лекторій з елементами тематичної дискусії «Адаптація українських освітніх траєкторій до сучасних освітніх трендів».

Організатори заходу – кафедра методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО.

Лектор: Михайло Жук, кандидат філософських наук, доцент кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін.

У заході взяли участь науково-педагогічні працівники БІНПО, педагоги закладів професійної освіти, керівники та методисти навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти, слухачі курсів підвищення кваліфікації, магістранти БІНПО (ОПП «Педагогіка вищої школи», ОПП «Психологія», ОПП «Управління навчальним закладом»), роботодавці, замовники освітніх послуг і стейкхолдери. До онлайн-лекторію долучилися учасники з різних областей України (Київська, Одеська, Донецька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Харківська, Черкаська, Вінницька, Рівненська, Сумська області).

Тема онлайн-лекторію: «Адаптація українських освітніх траєкторій до сучасних освітніх трендів» тренди освіти 4.0 на рівні діяльності закладу П(ПТ)О». Форма проведення заходу – авторський майстерклас з елементами тематичних дискусій.

Під час онлайн-лекторію було висвітлено й обговорено низку актуальних питань сьогодення:

1. Сутність освіти 4.0 та потенціал її використання у ЗП(ПТ)О.

2. Навички роботи з англомовними ресурсами.

3. Інтегроване мислення та діяльність (на прикладі STEM-, STEAM-проєктів).

4. Навички перспективного мислення (уміння бачити перспективи розширення власних проєктів і знаходити партнерів).

5. Адаптація до грантових програм підтримки ЗП(ПТ)О.

Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка, привітала всіх учасників заходу, звернулася із вступним словом і побажала активної дискусії. Вікторія Вікторівна зазначила, що заявлена тема онлайн-лекторію актуальна, дискусійна і викликає науковий дискурс та зацікавленість фахівців, педагогів, здобувачів освіти.

Учасники онлайн-лекторію активно долучилися до обговорення запропонованих проблем.

Сергій Вакулич, майстер виробничого навчання Рокитнівського професійного ліцею Рівненської області, закцентував увагу на важливості впровадження діяльнісного підходу до навчання, раціональному поєднанню теоретичних і практичних аспектів сучасного освітнього процесу в ЗП(ПТ)О.

У дискусії взяла участь Вікторія Пономарьова, директорка Державного навчального закладу «Харківський регіональний центр професійної освіти поліграфічних медіатехнологій та машинобудування», яка охарактеризувала особливості провадження змішаного і дистанційного навчального процесу в сучасних складних умовах воєнного стану.

Анжела Бойко, докторка філософських наук, професорка, завідувачка кафедри філософських і політичних наук Черкаського державного технологічного університету, поділилася досвідом упровадження в освітню практику STEM-проєктів, STEAM-проєктів, громадянської освіти.

У рамках роботи онлайн-лекторію було реалізовано активний тематичний дискурс між учасниками заходу.

Запис роботи онлайн-лекторію розміщено у відкритому доступі на офіційному ютуб-каналі БІНПО за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=H-HjQ5Jp_fk