ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ  ВІЙНИ: ДОСВІД УЧАСНИКІВ ПАНОРАМНОГО ВЕБІНАРУ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ВІЙНИ: ДОСВІД УЧАСНИКІВ ПАНОРАМНОГО ВЕБІНАРУ

Для забезпечення енергетичної безпеки та незалежності України після війни потрібні будуть спеціалісти в сфері енергетики – фахівці з альтернативної енергетики, розвитку енергетичної інфраструктури тощо. Для того, щоб відбудувати зруйновану інфраструктуру України, буде існувати нагальна потреба у водіях, логістах, операторах перевезень тощо. Після війни попит на професії, що пов’язані з логістикою, буде зростатиме.

26 травня 2022 року відбувся Панорамний вебінар «Джерело інновацій» учасників педагогічного експерименту регіонального рівня з теми: «Забезпечення якості професійної підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах ЗП(ПТ)О».

Відкрила роботу вебінару Сергеєва Л.М., завідувач кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, голова координаційної ради ІВ кластеру.

Захід розпочався хвилиною мовчання в пам’ять про кожного і кожну, хто бореться із рашизмом, усіх жертв цієї кривавої війни..

Учасників привітали: Кириченко М.О., ректор університету, Луцька А.В., головний консультант секретаріату Комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій Апарату Верховної Ради України, Самойленко Г.Е., методист відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної діяльності ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Учасникам Панорамного вебінару презентовано напрацьовані практики підготовки кваліфікованих робітників за сучасними освітніми вимогами з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» у ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей». Виступили: Лизогуб М.О., директор ліцею; Бур’ян О.М., заступник директора з навчальної роботи; Соловей О.В., директор ПАТ «Черкасиобленерго» Корсунь-Шевченківської філії ВСП «Черкаські районні енергетичні мережі» ПАТ «Черкасиобленерго»; Степаненко С.В., майстер виробничого навчання; Семенищ Н.С., методист ліцею; Отамась І.Г., доцент кафедри професійної і вищої освіти, ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидат історичних наук, доцент, член консультаційної ради ІВ кластеру, науковий консультант експериментального педагогічного майданчика.

Учасники Панорамного вебінару ознайомились із результатами ІІІ-го етапу педагогічного експерименту всеукраїнського рівня з теми «Управління розвитком закладів професійної освіти на засадах педагогічної логістики» на базі НМЦ ПТО в Чернівецькій області. Результати впровадження наукових розвідок презентували: Микитюк С.М., директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області; Вишневська С.А., методист Центру; Нікішина Л.В., директор, Дребіт Н.І., старший майстер та Гончарюк О.М., викладач спецдисциплін Вищого професійного училища № 3 м. Чернівців; Ткач Л.І., заступник директора з навчально-виховної роботи ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг»; Мірошниченко К.Б., президент громадської організації «Всеукраїнська асоціація працівників профтехосвіти», експерт міжнародного проекту «EU4skills», науковий консультант експериментального педагогічного майданчика.

На завершення панорамного вебінару відбувся традиційний фідбек (Feedback), де взяли участь: Сорочан Т.М., директор Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Василиненко В.М., директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Дніпропетровській області; Кашуба Л.І., заступник директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області; Микитюк С.М., директор Навчально-методичного центру; Слюсарєва О.В., професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Закарпатській області; Стойчик Т.І., заступник директора з навчально-виробничої роботи Криворізького професійної гірничо-технологічного ліцею, доктор педагогічних наук; Мартинюк Н.В., директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області; Фатюшина А.П. директор ДНЗ «Конотопське вище професійне училище», Сумська область.

Інновацію війна не зупинить!