ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКІСНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ: ДОСВІД ЗП(ПТ)О СУМЩИНИ ТА ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ

02 червня 2022 року кафедрою професійної і вищої освіти проведено Панорамний вебінар «Джерело інновацій» учасників педагогічного експерименту з теми «Забезпечення якості професійної підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах ЗП(ПТ)О».

Учасники вебінару вшанували пам’ять хвилиною мовчання кожного і кожної, хто бореться із рашизмом, усіх жертв цієї кривавої війни.

Учасників привітали: Лариса Сергеєва, завідувач кафедри професійної і вищої освіти, доктор педагогічних наук, професор, голова координаційного ради ІВ кластеру «Енергоімпульс»; Ірина Шумік, Генеральний директор директорату професійної освіти МОН України; Наталія Муранова, проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків, доктор педагогічних наук, професор; Тетяна Суліма, в.о. проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Криворізького національного університету, кандидат педагогічних наук, доцент; Василь Ковальчук, завідувач кафедри професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, доктор педагогічних наук, професор.

Організаційно-педагогічні засади ефективності професійної підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю презентували колективи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області(директор Наталія Самойленко, кандидат педагогічних наук) і ДПТНЗ «Конотопське вище професійне училище» (директорГанна Фатюшина).

З проміжними результатами педагогічного експерименту всеукраїнського рівня «Формування підприємницької компетентності майбутніх кваліфікованих робітників сфери послуг у процесі професійної підготовки» познайомили учасники експериментального педагогічного майданчика (науковий керівник Лариса Сергеєва, доктор педагогічних наук, професор) Віктор Василиненко, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області; Сергій Сороквашин, в.о. директора Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, кандидат педагогічних наук; Віталій Паздрій,доцент кафедри стратегії бізнесу Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, кандидат економічних наук, доцент, науковий консультант експериментального педагогічного майданчика.

Підводячи підсумки, Тетяна Стойчик,заступник директора з навчально-виробничої роботи Криворізького професійної гірничо-технологічного ліцею, доктор педагогічних наук, співголова консультаційної ради ІВ кластеру, повідомила про приєднання до програми І.В. кластеру «Енергоімпульс» колективу Отинійського професійного ліцею енергетичних технологій (директор Петро Іванків) та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Івано-Франківській області (директор Олексій Шафоростов).