Поясик О.І. Педагогічна діяльність товариства «Рідна школа» у справі музичного виховання молодого покоління Галичини

У статті розглянуто діяльність товариства «Рідна школа» у розвитку музичної просвіти учнів і молоді галицького краю міжвоєнного періоду. Проаналізовано низку архівних документів, котрі вирішували питання музичного виховання дітей та юнацтва. Розкрито основні завдання, форми та методи музичного виховання молоді у 20–30-х рр. ХХ ст.
Ключові слова: Галичина, товариство «Рідна школа», музична освіта і виховання, концерти, хор, оркестри, українська пісня.

В статье освещается деятельность общества «Родная школа» и его функций в развитии музыкального просвещения среди учащихся и молодежи Галицкого края в межвоенный период. Проанализирован ряд архивных документов, в которых решались вопросы развития музы-кального воспитания детей и юношества. Раскрыты основные задачи, формы и методы осуществления музыкального воспитания молодежи.
Ключевые слова: Галичина, общество «Родная школа» музыкальное образование и воспитание, концерты, хор, оркестры, украинская песня.

The activity of the society «Ridna school» in the development of young people musical education in Galychyna between wars period is examined in this article. The number of archival documents which solved the matter of the children and youth musical brining up are analysed here. The principle, tasks, forms and methods of music brining up work of youth in 20-s, 30-s years XX century are opened.
Key words: Galichina, society «Ridna school», musical education and brining up, concerts, choir, orchestras, Ukrainian song.