У БІНПО ВІДБУЛАСЬ НАУКОВА ПАНЕЛЬ У РАМКАХ УСЕУКРАЇНСЬКОГО ВІДКРИТОГО ОНЛАЙН-ФОРУМУ «ІННОВАЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ:  ВИКЛИКИ, РЕАЛІЇ, СТРАТЕГІЇ»

У БІНПО ВІДБУЛАСЬ НАУКОВА ПАНЕЛЬ У РАМКАХ УСЕУКРАЇНСЬКОГО ВІДКРИТОГО ОНЛАЙН-ФОРУМУ «ІННОВАЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ: ВИКЛИКИ, РЕАЛІЇ, СТРАТЕГІЇ»

27 жовтня 2022 року у межах IV Всеукраїнського відкритого науково-практичного онлайн-форуму «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії» відбулась наукова панель «Підготовка кваліфікованих кадрів в умовах війни та повоєнного відновлення України», організована Білоцерківським інститутом неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

Організатором Всеукраїнського відкритого науково-практичного онлайн-форуму «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії» уже четвертий рік поспіль є Національний центр «Мала академія наук України». Цьогоріч науково-практичний масовий захід відбувся в незвичайних умовах національно-визвольної війни за підтримки Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України та за участю установ Національної академії педагогічних наук України й Громадських організацій.

Під час форуму організовано роботу 13 наукових панелей різних напрямів. Найчисельніша серед учасників форуму була наукова панель Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти: «Підготовка кваліфікованих кадрів в умовах війни та повоєнного відновлення України».

Модераторка наукової панелі Олена Юденкова, кандидатка педагогічних наук, доцентка Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України.

Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка, виступила із доповіддю: «Інформаційно-ресурсне забезпечення підготовки і підвищення кваліфікації фахівців в умовах війни та повоєнного відновлення країни». Модераторка презентувала інформаційно-ресурсне забезпечення БІНПО для підготовки конкурентоспроможного на ринку праці персоналу.

Під час роботи наукової панелі БІНПО активно працювали понад 60 учасників та 12 спікерів. Взяли участь 2 академіки, 10 докторів наук, професорів, 25 кандидатів наук, доцентів.

Спікерами забезпечено якісний науковий дискурс щодо розвитку людського капіталу як місії освіти, аналіз практичного досвіду та пошук шляхів реформування професійної освіти в кризовий стан.

Із науковими доповідями виступили: Алла Лукіянчук, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри педагогіки, психології та менеджменту БІНПО, із доповіддю: «Розвиток соціальної компетентності кваліфікованих робітників»; Володимир Мандрагеля, професор кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, доктор філософських наук, професор, із доповіддю: «Нові вимоги до модернізації освітнього процесу у ЗП(ПТ)О в умовах розгортання Четвертої індустріальної революції»; Лідія Горошкова, докторка економічних наук, професорка кафедри педагогіки, психології та менеджменту БІНПО, із доповіддю: «Освіта та ринок праці в умовах війни та повоєнного відновлення України»; Євгеній Івашев, в.о заступника директора з навчальної роботи, кандидат юридичних наук, із доповіддю: «Особливості здійснення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти при проведенні занять за дистанційною формою в умовах воєнного стану»; Володимир Кулішов, завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту БІНПО, кандидат педагогічних наук, доцент, із доповіддю: «Сучасні аспекти організації профорієнтаційної роботи у закладі професійної освіти»; Ірина Кучерак, доцентка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, кандидатка педагогічних наук, із доповіддю: «Інклюзія як нова філософія змісту освіти: проблеми, перспективи, рішення»; Михайло Жук, доцент кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, кандидат філософських наук, доцент, із доповіддю: «Післядипломна педагогічна та професійна освіта в форматі сучасних викликів, трендів, можливостей»; Андрій Геревенко, старший викладач кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, із доповіддю: «Методика проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці в закладах професійної (професійно-технічної) освіти»; Наталія Кійко, студентка 2 курсу, групи ПВШ-21-11-зМ, спеціальності 053 «Психологія» БІНПО, із доповіддю: «Стимулювання психологічної та творчої активності на прикладі використання методу «мозкової  атаки».

Спікери поділилися своїми науковими розвідками чи практичними кейсами. Було надзвичайно цікаво та актуально. Усі матеріали учасників  будуть опубліковані у збірнику тез форуму.

Роботу наукової панелі завершили словами Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета: «Україна – освітньо-науковий бренд, а територія Україна – освітньо-науковий хаб. Від цього ми відштовхуємось і з цим крокуємо вперед».

Отже, наукова панель «Підготовка кваліфікованих кадрів в умовах війни та повоєнного відновлення України», організована Білоцерківським інститутом неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України пройшла продуктивно і натхненно, цікаво та креативно, за що дякуємо МАН України. Попереду – спільна робота, реалізація задумів та планів.