СВАЛЯВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ЛІЦЕЙ ВІДВІДАВ МІНІСТР ОСВІТИ І НАУКИ СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ

СВАЛЯВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ЛІЦЕЙ ВІДВІДАВ МІНІСТР ОСВІТИ І НАУКИ СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ

15 вересня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет разом із начальником Закарпатської ОВА Віктором Микитою відвідали Свалявський професійний будівельний ліцей (директор Олександр Власик), де обговорили з колективом перебіг освітнього процесу, підготовку до опалювального сезону та потреби для подальшого розвитку закладу.

За останні роки матеріально-технічну базу ліцею замінено на сучасне мультимедійне обладнання, оновлено кабінети спецдисциплін, створено кабінет фізики з елементами STEM-освіти. У 2019 році на базі ліцею відкрито навчально-практичний центр електротехнічних технологій, а у минулому році у закладі розпочав роботу навчально-практичний центр будівництва та дизайну.

Ліцей є учасником педагогічного експерименту із підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах закладів професійної освіти у формі інноваційного віддаленого кластеру «Електроімпульс» на період до 2024 року, який започатковано науковцями кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

Свалявський професійний будівельний ліцей є активним учасником педагогічного експерименту з теми: «Забезпечення якості підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах закладів професійної (професійно-технічної) освіти» (жовтень 2021- грудень 2024 рр.), а заступник директора з навчально-виробничої роботи Іван Дрозд – магістрант освітньої програми «Управління навчальними закладами» Навчально-наукового інституту менеджменту та психології університету.

«Свалявський професійний будівельний ліцей – яскравий приклад упровадження елементів дуального навчання. Основними замовниками робітничих кадрів є «Свалява-міськбуд», «Форшнер», «Мукачівський машинобудівний завод», «Ядзакі Україна», «Флекстронік», – зазначив Сергій Шкарлет.

За словами Міністра, нині дуальна система підготовки кадрів є однією з найефективніших. Здобувачі можуть поєднувати навчання у своєму закладі освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах. «Навіть в умовах воєнного стану заклади освіти розвиваються та трансформуються, оскільки підготовка кваліфікованих кадрів убезпечує молодь від безробіття. Робітничі професії уже одні із найзатребуваніших. Далі запит на них лише зростатиме, адже попереду відбудова та відновлення України», – наголосив Сергій Шкарлет.

Джерело:
https://mon.gov.ua/ua/news/sergij-shkarlet-oznajomivsya-z-osvitnim-procesom-u-svalyavskomu-profesijnomu-budivelnomu-liceyi