УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКІВ ДЗВО «УМО» У КОНФЕРЕНЦІЇ ЗА ПРОЄКТОМ МЕРЕЖІ ЖАНА МОНЕ «ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ»

УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКІВ ДЗВО «УМО» У КОНФЕРЕНЦІЇ ЗА ПРОЄКТОМ МЕРЕЖІ ЖАНА МОНЕ «ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ»

21–22 жовтня 2021 відбулася конференція «Youth and Citizenship: Building European Values in the Time of Covid-19» («Молодь і громадянство: побудова європейських цінностей під час Covid-19») за проєктом Jean Monnet Network «Citizenship Education in the Context of European Values (Громадянська освіта в контексті європейських цінностей»), в якому брали участь експерти з 28 організацій з 19 країн світу. ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України на конференції представляли старший науковець проекту, завідувач кафедри психології управління ЦІПО, доктор психологічних наук, професор Олена Бондарчук та академічний координатор проекту, доцент кафедри психології управління, голова ГО «Центр особистісних і соціальних трансформацій», кандидат психологічних наук, доцент Ірина Бондаревська.

Модерував конференцію Стен Богацик Біттнер, менеджер проєктів і мереж (Карлів університет, Чехія).

Під час конференції із ключовою доповіддю «Соціальна згуртованість і популізм: вибрані теми з суспільних наук ХХІ століття», яка складалася із трьох частин, виступив доктор Ондрей Ланскі, завідувач кафедри суспільних наук і філософії факультету освіти (Карлів університет, Чехія), в якій зокрема, висвітлювались особливості вивчення зазначених тем у сучасних школах.

У панельній дискусії під керівництвом доктора Ендрю Мікока (Університет Хаддерсфілда, Великобританія), присвяченій аналізу громадянської активності учнівської молоді, її психологічному здоров’ю та благополуччю, були обговорені доповіді: професора Бріоні Хоскінс, (Університет Роемптона, Великобританія, ЮНЕСКО, Рада Європи), доктора Дена Моксона, (керівник проєкту «Люди, діалог та зміни», Великобританія), пані Сари Ріццо (учасниці проєкту «Зростаємо під Covid-19», Великобританія).

Велика увага була приділена визначенню та аналізу змісту й характеристик європейських цінностей, поданих у доповіді доктора Алістера Росса, професор політики та освіти Школи соціальних наук Лондонського Метрополітен Університету, професора Жан Моне. Наразі визначено 7 груп цінностей (гідність людини, права людини в цілому, свобода, солідарність, рівність, демократія, верховенство права) та їх індикаторів.

Спеціальний час було відведено для презентації здобутків робочих груп учасників проєкту, серед них – презентація 10-ї робочої групи за участю професора Олени Бондарчук і доцента Ірини Бондаревської, присвячена аналізу трансформації освітньої системи в умовах пандемії в європейських країнах, у тому числі, в Україні.

У закритій частині конференції було обговорено плани реалізації проєкту на наступному етапі. Сподіваємося на плідну співпрацю з нашими колегами в Україні та в інших європейських країнах на шляху імплементації здобутків проєкту.