ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВОЇ ПЛАТФОРМИ  GOOGLE WORKSPACE FOR EDUCATION ДЛЯ УПРАВЛІННЯ НАВЧАННЯМ МАГІСТРІВ І ДОКТОРІВ ФІЛОСОФІЇ В НАУКОВИХ УСТАНОВАХ НАПН УКРАЇНИ

ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВОЇ ПЛАТФОРМИ GOOGLE WORKSPACE FOR EDUCATION ДЛЯ УПРАВЛІННЯ НАВЧАННЯМ МАГІСТРІВ І ДОКТОРІВ ФІЛОСОФІЇ В НАУКОВИХ УСТАНОВАХ НАПН УКРАЇНИ

27 вересня 2022 року в конференц-залі Президії Національної академії педагогічних наук України відбулася організаційна нарада щодо впровадження цифрової платформи Google Workspace for Education для управління навчанням магістрів і докторів філософії в наукових установах НАПН України організована та проведена Національною академією педагогічних наук України,Відділенням вищої освіти НАПН України,ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України та Інститутом цифровізації освіти НАПН України.

Захід проведено для заступників керівників; осіб, що відповідальні за організацію роботи магістратури та/або аспірантури; гарантів освітніх програм підготовки здобувачів вищої освіти; працівників підрозділів, які відповідають за питання цифровізації та здійснюватимуть адміністрування облікових записів користувачів установи з метою впровадження цифрових систем управління навчанням для підвищення рівня цифровізації підготовки магістрів і докторів філософії в наукових установах та університеті НАПН України.

З вступним словом до учасників наради звернувся перший віце-президент, в.о. головного вченого секретаря НАПН України, дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Луговий В. І.. Привітав учасників наради також Биков В. Ю., директор Інституту цифровізації НАПН України, дійсний член НАПН України, доктор технічних наук, професор.

Проректор з наукової роботи та цифровізації ДЗВО «Університет менеджменту освіти», член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Спірін О. М. ознайомив учасників наради з особливостями розгортання, адміністрування та використання Google Workspace for Education у системі НАПН України.

Про програму семінару-тренінгу «Використання сервісів Google для організації та здійснення науково-освітньої діяльності» та досвід використання сервісів Google в закладі вищої освіти доповідали завідувачка кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій ЦІПО ДЗВО «УМО», кандидат педагогічних наук, доцент Антощук С. В. та Касьян С. П., доцент кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти», кандидат педагогічних наук, доцент.

Кондратова Л. Г., кандидат педагогічних наук, доцент та Гущина Н.І. кандидат педагогічних наук, доцент, доценти кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій ЦІПО ДЗВО «УМО» висвітлили зміст та основні завдання курсу «Використання сервісів Google для організації та здійснення науково-освітньої діяльності».

Директор Навчально-методичного центру інформаційно-цифрових систем та технологій ДЗВО «УМО» Савченко В. Ю. виступив із доповіддю «Адміністрування Google Workspace for Education у наукових установах НАПН України».

Учасники наради мали змогу обговорити особливості організації ДЗВО «Університет менеджменту освіти» за підтримки ректора Кириченка М.О. та забезпечення проведення семінару-тренінгу для наукових працівників установ НАПН України, які здійснюють підготовку магістрів та/або докторів філософії, щодо використання системи управління навчанням Google Classroom та інших Google-сервісів. Також, розгортання, адміністрування та використання цифрової платформи Google Workspace for Education у системі НАПН України, визначити перспективи впровадження Google Workspace for Education для навчання магістрів і докторів філософії (PhD) у наукових установах НАПН України, ознайомитися з досвідом використання сервісів Google для дистанційного та змішаного навчання в ДЗВО «Університет менеджменту освіти» та зі структурою і змістом програми семінару-тренінгу «Використання сервісів Google для організації та здійснення науково-освітньої діяльності» для наукових працівників установ НАПН України, які здійснюють підготовку магістрів та/або докторів філософії, а також обговорити організацію  навчання наукових працівників на цьому семінарі-тренінгу.