ВСЕУКРАЇНСЬКА СТРАТЕГІЧНА СЕСІЯ «ОСВІТА УКРАЇНИ – 30. НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНОПАРК З ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ»

24 червня 2021 року в місті Харків відбулася Всеукраїнська стратегічна сесія «Освіта України – 30. Національний технопарк з підвищення якості освіти».

ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України представляла Наталія Муранова, проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків, доктор педагогічних наук, професор.

На стратегічній сесії Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет презентував структуру Національного технопарку з підвищення якості освіти, в якому передбачатимуться 7 хабів та сервісні центри.

З метою посилення інтеграції освіти, науки та бізнесу для надання якісних освітніх послуг у структурі технопарку планується створити 7 хабів: Hub Освітніх high-tech (STEM, інкубатор); Hub Сервісний дизайн освітніх технологій; Інтелектуальна платформа TeachHub; Hub Освіта для мене – школа для всіх Education for me – School for everyone; Hub Відкрите партнерство Open Partnership; Hub Освіта. Наука. Особистість. Education. Science. Personality; Hub Інноваційний менеджмент Innovative Management.

«Запровадження представленої моделі має гарантувати входження України до держав із потужними освітніми системами та стане передумовою зростання економічного потенціалу нашої держави. Задля реалізації цієї мети пропонуємо об’єднатися в технопарк топменеджерам освіти, науковцям, ректорам університетів, директорам педагогічних коледжів, шкіл, позашкільних закладів освіти, батькам здобувачів освіти, бізнесу, нашим партнерам і всім охочим. Будемо вдячні за ідеї, пропозиції, готовність ділитися досвідом», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Присутнім керівникам департаментів освіти і науки, закладів вищої і післядипломної освіти, науковцям НАПН України, громадам Міністр запропонував розглянути питання відкриття сервісних центрів технопарку, які, як і сам технопарк, можуть існувати у віртуальному або в реальному просторі та часі.

Головною метою стратегічної сесії було обмін досвідом та конструювання дорожньої карти діяльності технопарку.

Після пленарного засідання відбувся Хаб «Конструювання Дорожньої карти Національного технопарку з підвищення якості освіти» на базі ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Модератори - Лариса Лук’янова, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор та Олена Онаць, кандидат педагогічних наук, старший науковий смпівробітник, Президент Асоціації керівників шкіл України, завідувач відділу економіки і управління ЗСО Інституту педагогіки НАПН України.

Дискусії відбувалися за напрямами: «Виховання інтелектуальної еліти нації», «Освіта України – 30 і компетентності майбутнього», «Безпечне для життя і здоров’я освітнє середовище», «Трансформація управління освітою». З науковими доповідями виступили науковці НАПН України та представники делегації Республіки Польща: Ян Лащик, керівник кафедри методології і педагогіки творчості Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві, іноземний член НАПН України, член правління Міжнародної асоціації ректорів педагогічних університетів Європи; Норберт Пікула, директор Інституту соціальної педагогіки Державного Педагогічного університету імені Комісії Народової в Кракові; Ришард Бера, керівник закладу педагогіки праці і андрагогіки Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні та доктор хабілітованний, іноземний член НАПН України, голова Наукового педагогічного товариства «Польща-Україна» пан Франтішек Шльосек, Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Із заключним словом виступила Нелля Ничкало, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор.